Minister edukacji Przemysław Czarnek
fot. Adobe Stock

Minister Czarnek: „Więcej treści patriotycznych w polskich szkołach”

Zapytany przez Polskie Radio minister oznajmił, że „trzeba zwiększyć wysiłki, żeby w polskich szkołach było więcej treści patriotycznych, np. poprzez zmianę kanonu lektur”.
Aleksandra Zaborowska
Minister edukacji Przemysław Czarnek
fot. Adobe Stock
Minister Czarnek zaoferował rozwiązanie jak wprowadzić więcej treści patriotycznych do polskiej oświaty.

„Trzeba zwiększyć wysiłki, żeby było ich więcej poprzez zmianę np. kanonu lektur, ale również poprzez gruntowne spojrzenie na podręczniki (…) Zwłaszcza mowa o podręcznikach do historii najnowszej, które pewnie dopiero będą tworzone. Bo to jest czwarta klasa w szczególności, a które będą pokazywały również losy naszej niepodległości w ostatnim stuleciu” – zadeklarował Czarnek, który już wcześniej poruszał temat zmiany kanonu lektur.

Przemysław Czarnek o patriotyzmie

Zapytany także o Święto Niepodległości, minister podkreślił, że Polakom udało się odzyskać niezależność, ponieważ od wieków byli „świadomi swoich obowiązków, jak podtrzymywanie i rozwijanie kultury polskiej”.  

Czarnek dodał także, że tamten stan rzeczy jest, w dużej mierze, zasługą Kościoła katolickiego. Minister edukacji podsumował, że nowoczesny, dzisiejszy, patriotyzm powinien wiązać się z sumiennym wykonywaniem obowiązków obywateli – od rodzinnych aż do służbowych.
 
Źródło: natemat.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy