Pomnik Jana Pawła II
fot. Adobe Stock

Minister Czarnek zapowiada zmiany w lekturach szkolnych. Wprowadza dzieła Jana Pawła II

Nowy minister edukacji i nauki zapowiedział „zakończenie pedagogiki wstydu” i zmiany w kanonie lektur szkolnych m.in. poprzez wprowadzenie dzieł papieża Polaka.
Aleksandra Zaborowska
Pomnik Jana Pawła II
fot. Adobe Stock
Przemysław Czarnek zapowiedział wzmocnienie nauk humanistycznych oraz poprawę jakości  podręczników m.in. do historii. Minister wyraził swoje ubolewanie, że „nauki humanistyczne gdzieś zostały stłumione, a mamy ogromny potencjał w tym zakresie”.

Minister Czarnek zapowiada zmianę lektur

Czarnek wspomniał, że jednym z elementów jego reformy będzie włączenie dzieł Jana Pawła II „w obszarze tego, kim jest człowiek i jak powinien postępować". Według ministra wiedza na temat nauczania Jana Pawła II, pomimo dużej ilości pomników w całym kraju, jest bardzo niska. Dzieła polskiego papieża mają znaleźć się w kanonie lektur szkolnych.

„Jeśli słyszę dziś, że w wielu polskich uczelniach odmawia się prawa doktorantom do cytowania św. Jana Pawła II, a także św. Tomasza z Akwinu, mówiąc, że to nie byli naukowcy, to jest niestety zgnilizna naszego systemu szkolnictwa wyższego, z którą będziemy musieli kończyć, poprzez wprowadzanie również do kanonu lektur dzieł Jana Pawła II, zwłaszcza w tych starszych rocznikach” – stwierdził minister.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Czarnek na temat Strajku Kobiet

Minister wypowiedział się także na temat protestów po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.
„Na ulice wychodzą tacy, co po prostu wyrażają niezadowolenie z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego; ludzie, których celem jest tylko i wyłącznie obalenie rządu i rewolucjoniści lewaccy, którzy wyczuli moment do wzniecania buntu” – zaznaczył i dodał, że niektórzy z protestujących charakteryzują się „niebywałą agresją, wulgarnością i zachowaniem, które może być odebrane jako satanistyczne”.

„To nie ma jednak szans przebicia w polskim społeczeństwie. Hasła i tezy, które się tam pojawiają, są skandaliczne i nie pasują do przyzwoitego człowieka (…)  Jest to ogromne zagrożenie dla zdrowia całego społeczeństwa, a zwłaszcza seniorów i osób chorujących przewlekle. Miejscem na tego typu debaty nie są ulice miast” – skomentował stanowczo Czarnek.

Źródło: wiadomości.gazeta.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy