GRY
 
 

Minister otworzył lądowisko dla śmigłowców. Jak wygląda?

Minister zdrowia Marian Zembala otworzył nowy blok operacyjny i lądowisko dla śmigłowców w Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze będą mogli lepiej ratować życie małych pacjentów.

Centrum Zdrowia Dziecka
fot. Materiały prasowe
W Centrum Zdrowia Dziecka działa już nowe lądowisko dla helikopterów i bardzo nowoczesny blok operacyjny.

Nowe lądowisko dla helikopterów

Płyta dla helikopterów znajduje się naprzeciwko głównego wejścia do szpitala, dzięki czemu od razu będzie można przetransportować małych pacjentów do Izby Przyjęć i  szybciej udzielić pomocy. W nocy specjalne oświetlenie nawigacyjne umożliwi lądowania.
Do tej pory w nagłych przypadkach helikoptery lądowały awaryjnie na parkingu przed drzwiami szpitala. Było to jednak uciążliwie, gdyż parkują tam samochody.
CZD miało też już wcześniej lądowisko dla helikopterów, ale było ono oddalone kilkaset metrów od wejścia do szpitala. Trzeba więc było dowozić dziecko do szpitala karetką.Tak wygląda nowe lądowisko w Centrum Zdrowia Dziecka. Już mogą tu lądować samoloty z małymi pacjentami
 
Redakcja poleca: Oto Polska: dziecko od 2 lat mieszka w szpitalu! I nikt z tym nic nie robi.
Od 2 lat mały Hubert mieszka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i czeka, aż znajdzie się dla niego rodzina adopcyjna. Każdy kolejny dzień w szpitalu to stracona szansa na zdrowie i prawidłowy rozwój – pomóż mu znaleźć prawdziwy dom.

Nowy blok operacyjny

Wraz z lądowiskiem został otwarty nowy blok operacyjny, który składa się z nowoczesnych sal operacyjnych, centrum transplantacyjnego, sal pooperacyjnych oraz oddziału intensywnej terapii.
(Źródło: Materiały prasowe CZD)

Czytaj też: W Centrum Zdrowia Dziecka leczą dzieci marihuaną leczniczą
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami