Minister zdrowia zapowiada obostrzenia na Wielkanoc
fot. Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Minister Zdrowia zapowiada lockdown na Wielkanoc i PRZYWILEJE DLA WYBRAŃCÓW

Jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się ogłoszenia nowych wytycznych na czas świąt. Prawdopodobnie nadal będą obowiązywać regionalne obostrzenia, jednak możliwe jest także, że rząd wprowadzi restrykcje, które obejmą cały kraj.
Joanna  Biegaj
Minister zdrowia zapowiada obostrzenia na Wielkanoc
fot. Facebook/Ministerstwo Zdrowia
Tegoroczna Wielkanoc będzie prawdopodobnie podobna do tej sprzed roku. Już teraz całkowity lockdown obowiązuje w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim. Ostatnio rygorystyczne obostrzenia weszły w życie również na Mazowszu i w woj. lubuskim. Przedstawiciele rządu zapowiadają, że obostrzenia na okres Wielkanocy mogą zmienić się w całym kraju. Niektórzy mogą jednak spodziewać się „specjalnego traktowania”.

Obostrzenia w całym kraju?

Minister zdrowia zaznaczył, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju nie jest dobra, a jeżeli ten stan się nie zmieni – obostrzenia mogą objąć całą Polskę: „Mamy bardzo duże przyspieszenie rozwoju pandemii. W niedzielę dynamika zakażeń zwiększyła się do 75 proc. Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, kolejne decyzje będą dotyczyć całego kraju”.

Dziennikarze RFM FM ustalili nieoficjalnie, że jeżeli w czwartek liczba zakażonych przekroczy 25 tysięcy - w całym kraju zostaną wprowadzone bardziej rygorystyczne obostrzenia.

Przywileje dla zaszczepionych

„W tym tygodniu planujemy ogłosić sposób regulowania obostrzeń, żeby objąć nimi okres świąt. W okolicach środy lub czwartku taka decyzja zostanie podjęta. Nie ma jednak dobrych rokowań” - powiedział Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia wspomniał także o przywilejach dla niektórych osób. Adam Niedzielski powiedział, że możliwe będą spotkania z osobami zaszczepionymi na COVID-19.  

 Adam Niedzielski zaapelował również, by święta spędzić w niewielkim gronie rodzinnym.

Źródło: natemat.pl, biznesradiozet.pl, gazeta.pl


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy