Ministerstwo Zdrowia podało datę trzeciej fali pandemii
fot. Adobe Stock

Ministerstwo Zdrowia podało datę TRZECIEJ fali pandemii!

Minister Zdrowia jest zdania, że wprowadzone obostrzenia zadziałały, jednak i tak nie jest dobrze i należy spodziewać się trzeciej fali pandemii. Adam Niedzielski zdradził nawet datę, kiedy ma to nastąpić!
Joanna  Biegaj
Ministerstwo Zdrowia podało datę trzeciej fali pandemii
fot. Adobe Stock
Świat walczy z drugą falą pandemii koronawirusa. Rząd stale wprowadza nowe obostrzenia, nawet święta w tym roku Polacy będą musieli spędzić w towarzystwie jedynie kilku osób z rodziny. Na horyzoncie pojawiła się nadzieja powstania skutecznej szczepionki. Każdy liczy na to, że niebawem wszystko wróci do normy. Minister zdrowia rozwiał jednak te optymistyczne przewidywania... Adam Niedzielski ostrzegł przed trzecią falą pandemii.

Daleko od strefy komfortu

Adam Niedzielski przyznał, że mimo aktualnego spadku zakażeń koronawirusem, nadal jesteśmy daleko od strefy komfortu: „Mimo zmniejszenia poziomu zakażeń, nadal jesteśmy daleko od strefy komfortu”. Niedzielski aktualną sytuację podsumował następująco: „Z przykrością muszę powiedzieć, że mamy dużą liczbę zgonów”.

Trzecia fala pandemii

Minister zdrowia powiedział, kiedy możemy spodziewać się trzeciej fali pandemii: „Trzecia fala może nałożyć się na szczyt zachorowań na grypę w okolicach lutego”. Dodał także, że jest ona realnym zagrożeniem. Szef resortu zdrowia zaznaczył jednak, że wszystko zależy od zachowania ludzi i przestrzegania środków bezpieczeństwa: „Zależy od naszego zachowania, od tego jak w najbliższym czasie będziemy się zachowywali”.

Szpitale tymczasowe jako zabezpieczenie

 Adam Niedzielski poinformował, że zabezpieczeniem na trzecią falę pandemii mają być szpitale tymczasowe: „Do marca nie będzie decyzji o rezygnacji ze szpitali tymczasowych”. 

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy