Minutniki do mycia zębów - przydatny gadżet
fot. AdobeStock

Szczotka, pasta,... zabawny MINUTNIK! Dzięki niemu twoje dziecko pokocha mycie zębów

Oto sprawdzony sposób na prawidłowe szczotkowanie zębów przez dzieci. Super gadżet, który w dodatku kosztuje tak niewiele.
Milena Oszczepalińska
Minutniki do mycia zębów - przydatny gadżet
fot. AdobeStock
Każdy poranek i wieczór wygląda podobnie? Prosisz, wołasz, namawiasz, a dziecko nie chce myć zębów? Mamy na to sposób. Sprawdzi się też u Ciebie!

Zabawny minutnik umili czas szczotkowania zębów

Mycie zębów wydaje się dzieciom zwyczajnie nudne i niepotrzebne. Muszą stać w łazience, szorować zęby, nie mogą w tym czasie biegać, bawić się. Nic fajnego. Aby zachęcić malucha do zachowania higieny jamy ustnej, podaruj mu zabawny czasomierz, np. w ze zwierzaczkiem. Codzienny rytuał od razu stanie się przyjemnością!
 
Minutnik do mycia zębów jest bardzo praktycznym i w dodatku niedrogim gadżetem. Odmierza dokładnie 3 minuty, czyli tyle, ile potrzeba, by porządnie wyszczotkować zęby i usunąć z nich resztki jedzenia. Pomachanie szczoteczką dwa razy w jedną stronę i dwa razy w drugą to za mało, by zadbać o zdrowie zębów, a zwykle tak robią to właśnie ciągle spieszące się do zabawy maluchy. Mycie zębów z takim wesołym ludzikiem, który trzyma w ręku klepsydrę, znacznie uprzyjemni tę dotąd nielubianą czynność, a ty zdziwisz się, bo w końcu zaczniesz słyszeć: „mamoooo, czy już czas na mycie zębów?”.
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

W parze ze szczoteczką

Takie timery do mycia zębów często posiadają w zestawie pojemniczki na szczoteczki, ukryte na przykład za plecami ludzika czy zwierzaka. Dziecko może mieć swój własny zestaw do higieny jamy ustnej, wyeksponowany gdzieś na półce w łazience. Jeśli jednak ma już swój specjalny, ulubiony kubeczek na szczoteczkę, może pomyśl o zakupie szczoteczki z wbudowanym minutnikiem?

Pamiętaj, że to właśnie ty jako rodzic powinnaś zrobić wszystko, by twoje dziecko miało w przyszłości zdrowe i zadbane zęby. Nie traktuj z przymrużeniem oka tego, że brzdąc ucieka od szczotkowania, bo efekty takiego zachowania mogą być opłakane, a wizyty u dentysty częste, bolesne i… kosztowne.
  [content:2_1152,0_25544,0_23844,0_22895:CMNews]

Wybór szczoteczki też nie powinien być przypadkowy. Oczywiście dziecko o wiele chętniej zabierze się do mycia zębów, jeśli będzie miało kolorową szczoteczkę np. z postacią z ulubionej bajki albo zmieniającą kolor pod wpływem wody. Możesz też kupić dziecku szczoteczkę elektryczną, która dokładniej szczotkuje i dociera do trudno dostępnych miejsc. Jedno jest pewne, twoja pociecha musi dbać o zęby od najmłodszych lat i w dużej mierze to od ciebie zależy, czy faktycznie zostaną jej wpojone te ważne zasady.

Ile czasu średnio myje żeby twoje dziecko? Są to właśnie 3 minuty, czy nigdy tego nie sprawdzacie, bo nie macie pod ręką żadnego zegarka? Może właśnie taki minutnik byłby dobrym pomysłem?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy