Miś Tuliś bawi się w chowanego
fot. materiały prasowe

Miś Tuliś powraca i bawi się w chowanego: kultowy bohater znów ma kłopoty!

Miś Tuliś wraca po długich miesiącach spędzonych w domu! Ku radości dzieci i rodziców, bo wszystkim nam brakowało tego wielkiego Misia o wielkim sercu, którego kochają maluchy w aż 30 krajach. Tym razem Miś Tuliś uczy się zabawy w chowanego – czekają go nowe przygody!
Magdalena Drab
Miś Tuliś bawi się w chowanego
fot. materiały prasowe
„Miś Tuliś bawi się w chowanego” to już siódmy i najnowszy w Wielkiej Brytanii tom kultowej serii, która stała się dla dzieci „ulubioną klasyką”, jak pisze „Guardian”.

Miś Tuliś – ulubiony bohater dzieci

Miś Tuliś ma tyle przytuleń-że-aż na każdą okazję i dla każdego. Towarzyszył dzieciom w pierwszym dniu w przedszkolu, a maluchy martwiły się razem z nim, gdy coś przeskrobał. Przeżywał z dziećmi święta Bożego Narodzenia i budzenie się wiosny. Razem znajdowali prawdziwych przyjaciół. Teraz Miś Tuliś pierwszy raz bawi się w chowanego. Jest przejęty, jak zwykle, i bardzo mu się podoba chowanie i podglądanie, czy ktoś nie idzie. Niestety nie bardzo mu się to udaje, bo jest za duży i gdziekolwiek się ukryje, zaraz zostaje znaleziony. Dlatego zniechęcił się, posmutniał i chce dać za wygraną, ale od czego są przyjaciele? „To może lepiej szukaj ze mną” – proponuje Owieczka – „stworzymy świetną drużynę”. Miś z jeszcze większym entuzjazmem zabiera się do szukania. I nawet już myśli, że w szukaniu to jest na pewno dobry. Choć jak to Tuliś, przy nadmiarze zapału może sporo napsocić i znaleźć wcale nie tych, którzy się chowali.

Jak zwykle będzie mnóstwo przygód, mnóstwo śmiechu i wspaniałej zabawy. A nawet dreszczyk emocji, bo w pewnym momencie ktoś zgubi się naprawdę. Ale ponieważ ten ktoś jest rozsądny, to wie, co robić w takich wypadkach: trzeba wrócić na miejsce, z którego się wyszło.
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.

Książki dla dzieci od Amberka

"Miś Tuliś bawi się w chowanego" to nie tylko wzruszająca, radosna, przezabawna, przepięknie ilustrowana opowieść Davida Mellinga o najbardziej przytulaśnym misiu na świecie i najlepszych, najżyczliwszych przyjaciołach, ale również, wspaniała lekcja dla dziecka – co ma robić, kiedy naprawdę się zgubi. A na koniec Miś przekaże najśmieszniejsze i najskuteczniejsze rady i sztuczki do zabawy w chowanego oraz sprawi nam jeszcze jedną niespodziankę...

Miś Tuliś to jeden z wielu uwielbianych przez dzieci bohaterów książek wydawnictwa Amberek, wśród których znajduje się też Królik („Za dużo marchewek”), Zajączek („Odwagi, zajączku”), Żyrafa („Żyrafy nie umieją tańczyć”), Słoń („Tajny Agent Słoń”). A Misia Tulisia dzieci znają już m.in. z uroczej opowieści „Kto przytuli Misia Tulisia?”.


Miś Tuliś bawi się w chowanego
MIŚ TULIŚ BAWI SIĘ W CHOWANEGO
CENEO
17,19 zł

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy