GRY
 
 

Misie świętują

25.11.2011r., godz.10 Muzeum Zabawek i Zabawy po raz kolejny organizuje Dzień Pluszowego Misia.

wydarzenia, Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach
O godz. 10.00 Pani wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, na wystawie „Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939 r.” przeczyta dzieciom „Otto. Autobiografię pluszowego misia”, autorstwa Tomiego Ungerera, który jest laureatem nagrody H. Ch. Andersena. Wyróżnienie to jest przyznawane co 2 lata przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych (IBBY) autorom i ilustratorom książek dla dzieci.

Po zakończeniu czytania, po ekspozycji zwiedzających oprowadzi kurator wystawy, na której między innymi prezentowane są stare misie, które podobnie jak bohater książki przetrwały wojenną zawieruchę.

Kolejną atrakcją w tym dniu będzie przechadzający się po Muzeum w godz. od 16.00 do 17.00 duży włochaty miś, z którym będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

O godz. 16.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Ja i Miś” i wręczenie nagród.

Misie pozostają lubianą zabawką, wszystkie dzieci oczywiście najbardziej chcą je przytulać. Odwiedzający Muzeum Zabawek i Zabawy mogą poznać historię wielu z nich. 25 listopada to dzień szczególnej pamięci o tych popularnych pluszowych zabawkach.

więcej »Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj