GRY
 
 

Misiostwo Świata - spotkanie dla dzieci

13.10.2012r., godz.11.00 Z okazji 86 urodzin Kubusia Puchatka spotkanie wielu literackich misiów, wszak miś od zawsze był najwierniejszym towarzyszem misiostwodzieciństwa.

Księgarnia z Bajki
Zabawy z Misiową Rodzinką były udziałem naszych babć i dziadków. Jego postać wzbudza w sercach dzieci najczulsze uczucia. Będziemy przystrajać misie gałgankami, wełenkami, a nawet gazetami i papierowymi kwiatami. Budować Misiowe Gwiazdozbiory i zapraszać je do podniebnych podróży. Grzegorz Janusz, autor Misiostwa świata, poprzez świat zwierząt zachęca dzieci do refleksji nad wartościami takimi jak: tolerancja, akceptacja siebie, szacunek dla innych, miłość, przyjaźń. O tym jak dobrze być dobrym...

Książka nagrodzona w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY. Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 583 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.Impreza jest realizowana przy współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Os.Przyjaźni 125
Wstęp wolny.
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj