Jolanta Ogar Hill z żoną mają córkę
fot. Instagram

Mistrzyni olimpijska Jolanta Ogar-Hill została mamą. Urodziła jej żona

Jolanta Ogar-Hill i jej żona zostały mamami. Szczęśliwe kobiety powitały na świecie córkę, której nadały nietypowe imię.
Magdalena Drab
Jolanta Ogar Hill z żoną mają córkę
fot. Instagram
Jolanta Ogar-Hill to srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w żeglarstwie. Mistrzyni jest też zdeklarowaną lesbijką, twarzą kampanii „Sportowcy przeciw homofobii”, od trzech lat żyje w małżeństwie z reżyserką Esperanzą „Chuchie” Hill. Teraz ich rodzina się powiększyła – kobiety powitały na świecie córeczkę!

Mistrzyni olimpijska została mamą. Urodziła jej żona

Jolanta Ogar-Hill już w sierpniu ogłosiła, że wraz z żoną spodziewają się dziecka. Mówiła wtedy, że są w 6. miesiącu ciąży. Zapowiadała też, że obie mamy nie zamierzają w niczym ograniczać córki.

„Niech gra w szachy, rysuje, zbiera znaczki. Ma być sobą i szczęśliwą kobietą. Jak Chuchie i ja” – mówiła Jolanta Ogar-Hill w mediach.

Wyczekana dziewczynka przyszła na świat w szpitalu na Majorce. Polska olimpijka była obecna przy porodzie, który odbył się przez cesarskie cięcie. Szczęśliwe mamy wybrały dla córki piękne imię, które jest neutralne płciowo, czyli można je nadać i dziewczynce, i chłopcu: Hunter. Drugie imię córki Jolanty Ogar-Hill to Nadzieja – kobiety chciały w ten sposób podkreślić swoje przekonanie, że sytuacja osób LGBTQ+ w Polsce wkrótce zmieni się na lepsze. Jak na imię zareagowała rodzina?

„Nikomu się nie podoba. Żona jest fanką filmu "Paris, Texas" i tam pojawia się imię Hunter. Można je dać i dziewczynce, i chłopakowi. Więc będzie Hunter Ogar-Hill. Moja mama powiedziała, że nawet nie wypowie tego imienia, bo jak? Więc w Polsce będzie po prostu Hanka, Hania” – mówiła jeszcze przed porodem Jolanta Ogar-Hill.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Ciąża donoszona – który to tydzień? [WIDEO]
Ciąża donoszona trwa 40 tygodni, czyli mniej więcej 280 dni. Pamiętaj, że lekarze nigdy nie liczą ciąży w miesiącach – liczy się zawsze skończone tygodnie. Aby sprawdzić, czy ciąża jest donoszona, trzeba obliczyć wiek ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy