ciało po ciąży

Młoda mama apeluje: „Noście z dumą pociążowe rozstępy!”

Wstydziła się swojego ciała, jak wiele młodych mam. Pokonała wstyd i teraz zachęca inne mamy, by pokochały siebie: „Każda blizna i każda niedoskonałość jest historią, która sprawia, że jesteś wyjątkowa”.
Marta Kabulska
ciało po ciąży
Kultowe zdjęcie z kampanii Calvin Klein w wydaniu młodej matki podbija internet. Coraz więcej kobiet ma dosyć oglądania idealnie wyretuszowanych ciał. Tak przecież nie wyglądamy! Nasze ciała zmieniają się po urodzeniu dzieci, nie znaczy to jednak, że nie mamy być z nich dumne. 
 
 

💤 @calvinklein

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kendall Jenner (@kendalljenner)


Brenda DeRouen, 26-latka z Teksasu i matka 8-latka, przełamała swój wstyd i oddała się w ręce fotografki Deun Ivory. Wynikiem ich współpracy jest to zdjęcie, które podbiło internet. Zamiast idealnie umięśnionego ciała modelki widzimy pociążowe rozstępy. "Tak wyglądają kobiety" – powiedziała Brenda w jednym z wywiadów. Przez wiele lat wstydziła się swojego wyglądu, ukrywała rozstępy, które odbierały jej pewność siebie. Zmiana jej sposobu myślenia i akceptacja ciała zaczęły się właśnie od tego zdjęcia. Teraz apeluje na swoim blogu i instagramie: "Noście z dumą swoje rozstępy".
 

"Mamy wady, ale musimy pamiętać, że to nasze ciało i musimy z nim żyć. Nie mamy wyjścia, musimy je pokochać! Po prostu musicie zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak idealne ciało. Większość zdjęć, które widzimy, są retuszowane i edytowane. Jesteś piękna. Każda blizna i każda niedoskonałość jest historią, która sprawia, że jesteś wyjątkowa. Twoje ciało jest świątynią, która oczekuje miłości. Daj mu ją! Zasługujesz na to, aby być szczęśliwa!"
 
 

sweet 💕 #VSCO #portrait #naturalhair #blackgirlmagic #blackmothers

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika deun ivory. (@deunivory)


Zobacz też: Niedoskonale piękna: „Mamo, poważnie nie widzisz, jak ładnie wyglądasz?”
Redakcja poleca: Rozstępy w ciąży - film
Sprawdź porady położnej, jak uniknąć rozstępów w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy