Ksiądz porównuje kobiety do brudnych szklanek
fot. Adobe Stock

Młody ksiądz zachęca do czystości: kobieta jest jak BRUDNA SZKLANKA

Młody salezjanin, ksiądz Jakub Piątkowski, przedstawił swoje zdanie na temat czystości przedmałżeńskiej na… platformie TikTok. Jego kontrowersyjne porównanie kobiety do brudnej szklanki wywołało burzę w sieci.
Aleksandra Zaborowska
Ksiądz porównuje kobiety do brudnych szklanek
fot. Adobe Stock
Młody ksiądz Piątkowski wpadł na pomysł ewangelizacji młodzieży przez najpopularniejszą w ich grupie wiekowej aplikcację – TikTok. Pod nickiem @jakubsdb zachęca do czynnego uczestnictwa w Kościele i praktykowania wiary – czasem też odpowiada na pytania młodych ludzi.

Kobieta... brudna jak szklanka?

Teraz duchowny podjął temat czystości przedmałżeńskiej. Użył jednak obrazowej metafory, która nie spodobała się widzom. Porównał kobiety, które nie decydują się na zachowanie czystości przedmałżeńskiej do… brudnych szklanek.

„Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem. Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze - może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyści. Pozdrawiam i szczęść Boże” – powiedział ksiądz.

Chociaż w odpowiedzi na lawinę negatywnych komentarzy duchowny powiedział, że jego porównanie nie miało na celu nikogo urazić, a jedynie ukazać prawdę (!), film został usunięty z jego konta na TikToku.

Źródło: kobieta.onet.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy to prawda, że wnuki kocha się bardziej niż własne dzieci?
Często słyszy się, że dziadkowie bardziej kochają wnuki niż własne dzieci. To zastanawiające, że dziadkowie, którzy w młodości byli surowi dla swoich dzieci, dla wnuków są pobłażliwi i rozpieszczają je do granic możliwości. Z czego może wynikać tak inne podejście do pociech?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy