GRY
 
 

„Mniam!”

„Mniam!” to przygodowa opowieść o rekinie, któremu znudziły się specjały morskiej kuchni, więc zapragnął zejść na ląd i zapolować na kurczaki.

mniam_b1.jpg
fot. Kino Świat
MNIAM!
Premiera: 7 października 2011 r.
Czas trwania: 91 min.
Produkcja: Malezja 2011

KRÓTKO O FILMIE
Ale się porybiło… Ryby będą łowić na lądzie! W ko-ko-ko-komedii  z ikrą rekin rybojad i jego ekipa morskich płetwiaków poczują smaka na kurczaka.

Smakowite opowieści żółwicy Magdy, zachwalającej specjały kuchni „nadwodnego” świata, sprawiły, że dwa rekiny - Szczena (Piotr Fronczewski) i mały Olo (Marcin Hycnar) - poczuły smaka na kurczaka. Płetwiaści koneserzy drobiu rozpoczynają łowy na lądzie i sieją postrach w nadmorskich kurnikach, korzystajac z rybokopa - machiny kroczącej skonstruowanej przez łebskiego głowonoga Doktora Mackensteina (Jerzy Kryszak).

Jednak pierzaści kandydaci na prowiant nie pozostają dłużni i przygotowują płetwiastym kilka jajcarskich niespodzianek. Bo nie ma nic gorszego, niż wkurzona kura! Kiedy wielokrotna miss kurnika Kokosza Nell znajdzie się w zasięgu paszczy żarłocznego Szczeny, do kontrataku ruszą zaprawieni w walkach kogutów mistrzowie kurate Kurczak Norris, Kurambo i Kukurychu (kabaret Ani Mru Mru). Bo kurczaki nie płaczą!

OPISY POSTACI
SZCZENA - “żuć albo nie żuć” - oto jest pytanie, które zadaje sobie Szczena każdego dnia, próbując powstrzymać naturalną dla rekina potrzebę konsumpcji wszystkiego, co się rusza. Żywy i wielgachny dowód na to, że ryby może głosu nie mają, ale mają wielki apetyt. Kiedy poczuje smaka na kurczaka, nic go nie powstrzyma przed próbą degustacji.

OLO - rekin bambusowy, który obejrzał "Gdzie jest Nemo" o jeden raz za dużo. Kiedy jego niewykluci bracia zostaną porwani, Olo ruszy solo z wyprawą ratunkową. Przy okazji odkryje, że posiada zdolność oddychania na lądzie i że można zaprzyjaźnić się
z drugim daniem.

MAGDA - żółwica specjalizująca się w pysznych opowieściach o kuchniach świata. Kiedy opowie Szczenie 
o walorach smakowych drobiu, wywoła bulgot w jego żołądku i kuchenną rewolucję w rekinim menu. Ostoja spokoju. Podobno nigdy nie pęka, ale jej stan jej skorupy przeczy tej plotce.

DOKTOR MACKENSTEIN - złota macka głębin. Ekscentryczny i szorstki w obejściu geniusz morskich odmętów. Konstruktor rybokopa - niezwykłej machiny, dzięki której Szczena opadnie na ziemię, a ryby będą łowić na lądzie.

ŚLISKI - płaszczka, która spiskuje na boku z Paskudą - antypatycznym hersztem potworów z dna morza. Ale gdzieś tam pod oślizgłą skórą tli się iskierka poczciwości.

RYBKA ROBCIO - mistrz kuchennych improwizacji. Znalazł sposób na rekina. Wyszukuje dla niego różne "fast-fuuudowe" zapchajpaszcze. Z żarłocznym Szczeną łączy go szorstka przyjaźń, na pograniczu bycia zjedzonym…

RYBKA CZESIO - mało lotny, mocno psotny. Ma na tyle zdrowego rybiego rozsądku, że słucha się rzutkiego Robcia, bo nie chce skończyć jako karma dla Szczeny.

RYBKA WIESIO - wyznawca życiowej maksymy "luzuj łuskę". Nie nadstawi płetwy bez potrzeby, ale rybi kumple mogą na niego liczyć w opałach.

PASKUDA - wredne indywiduum z głębin szykuje mieszkańcom rafy nową Wojnę Glonów.

KIJU - złodziej rybich jaj, nieuczciwy pomocnik restauratora Podleckiego. Nic dziwnego, że lokalny drób zastanawia się nad wyznaczeniem mu… kuratora.

PĄCZEK - gamoniowaty koleżka Kija. Wolno myśli, szybko je, jeszcze szybciej ucieka. Ot, cały Pączek.

KOKOSZA NELL - wielokrotna miss kurnika. Za jej piórem kury sznurem. Na pierwszy rzut oka łagodna jak pisklę. Ale pozory mylą. Lepiej nie wkurzaj tej kury!

KURAMBO - mistrz kurate, doświadczony ko-ko-komandos, weteran walk kogutów. Wyszkolił go legendarny drobiowy ninja Ken Takiowaki.

KURCZAK NORRIS - kogut o stalowych mięśniach i twardym charakterze. 
W kurniku gdaczą, że podobno wykluł się z jaja na twardo.

KUKURYCHU - na pozór nieśmiały, ale przyciśnięty do grzędy potrafi wyjechać z grzebienia. Kokosza Nell to pierzasty obiekt jego fascynacji. Dla niej gotów jest znieść wszystko. Co złośliwsze koguty powiadają, że nawet jajko...

PODLECKI - restaurator, który zrobi wszystko, żeby zabłysnąć 
w popularnym programie telewizyjnym “Kuchenne rebelie”.  Jednak ma kłopot. Wkurzył kury.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj