ostre słowa rozenek
fot. instagram/m_rozenek

Mocne słowa Małgorzaty Rozenek na temat wyroku TK. Internauci hejtują: „PROSTACZKA”

Małgosia zamieściła na swoim Instagramie wpis na temat czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Żona Radka na wstępie zaznaczyła, że „nie ma siły oraz cierpliwości na konwenanse". Rzeczywiście, Małgorzata nie przebierała w słowach.
Joanna  Biegaj
ostre słowa rozenek
fot. instagram/m_rozenek
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego poruszyło wielu Polaków. Na temat prawa do przerywania ciąży zaczęły wypowiadać się osoby publiczne. Między innymi Małgorzata Kożuchowska dodała wpis o tym, że „Dawcą życia jest Bóg!". O swojej prywatnej tragedii opowiedziała również Małgorzata Trzaskowska, wyznając, że straciła ciążę. Teraz głos zabrała Małgorzata Rozenek.

Ostre słowa skierowane do Jarosława Kaczyńskiego

Małgosia na swoim Instagramie opublikowała mocne słowa w stronę prezesa PIS: „Jedyną c***, którą możesz zarządzać, jest Andrzej Duda”.
Redakcja poleca: Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]
Zaostrzenie przepisów ustawy antyaborcyjnej wzbudza gorącą dyskusję społeczną. Zapytaliśmy przechodniów, co myślą na ten temat. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Kontrowersyjny wpis

Gosia zamieściła w sieci kontrowersyjny wpis, odnosząc się do wyroku Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji:
„Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK.
PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet
Kiedyś Was rozliczymy”.

Cofnięcie refundacji in vitro

Małgorzata przypomniała także decyzję rządu o cofnięciu refundacji in vitro: „To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków”.

Hejt w komentarzach

Pod postem pojawiło się bardzo dużo pozytywnych komentarzy, kobiety przyznawały Gosi rację i gratulowały odwagi. Małgosia Rozenek odniosła się także do osób, które zamierzają hejtować jej wpis: „I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d...”. Niestety, Małgosia miała rację, uprzedzając reakcję niektórych internautów, ponieważ hejterów nie zabrakło:

„Zastanawiam się, jak ktoś kto tak bardzo pragnął powołać na świat nowe życie, kto o nie walczył, kto o nie prosił, może w tak zimny i cyniczny sposób być za tym, aby je odbierać?”

„Ta pani chyba szukała pretekstu żeby sobie ulżyć w związku z przegrana Trzaskowskiego i to zrobiła ... w bardzo wulgarny sposób znieważyła Prezydenta RP i większość wyborców którzy go wybrali na ten urząd”

„tak wypowiadają się osoby które zazwyczaj nic mądrego do powiedzenia nie mają. Jednym słowem PROSTACZKA”

„Wstyd. Jako kobieta wstydziłabym się zamieszczać takie wulgarne treści”

„Taka pani tęczowa, tolerancyjna a nie szanuje głowy swojego państwa haha dobre. Gdzie pani szacunek dla wszystkich?? czy tylko dla wybranych? Publiczne znieważanie prezydenta jest nie do przyjęcia”

„Dobrze, że Twoje dzieci patrzą na to jak matka traktuje władze tylko dlatego, że nie jest to \"jej\" partia... Żałosne i aż szkoda gadać..”

[pisownia cytatów oryg. - przyp. red.]

Źródło: Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mam chorego męża w szpitalu, chorą mamę, której nie mogę odwiedzić, przestraszone starsze dzieci w domu i 4 miesięczne niemowlę, które potrzebuje spokojnej mamy. Wszyscy razem od niedzieli jesteśmy na kwarantannie. Szczerze mówiąc nie wiem, do kiedy, bo Sanepid do tej pory nie odezwał się do nas i po prostu nie mam siły oraz cierpliwości na konwenanse. To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji In vitro był jednym z przygotowawczych kroków. Kiedy PIS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z Was myślało: „to mnie nie dotyczy”. Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie. Ponad 70% Polaków jest za aborcją w tym przypadku. Słusznie rozumując, że skazywanie kobiety na donoszenie i rodzenie nieodwracalnie chorych dzieci, które po porodzie czeka tylko pełna męczarni egzystencja i bardzo bolesna śmierć, jest nieludzkie. Tak jak wczorajsza decyzja TK. PIS JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA #piekłokobiet Kiedyś Was rozliczymy 💪 Ogólnopolski Strajk Kobiet Dziś 23.10.2020 Godzina 19.00 Warszawa ul.Mickiewicza 49. #powiedzkomuś I tak katotalibowie, fanatyczni wyborcy PIS, mentalni hejterzy, mizogini i inni... Możecie tu wyrzygiwać swój hejt, Wasze frustracje i Waszą głupotę. Mam to w d... 🤷‍♀️ Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak Wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy 💁‍♀️ I pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo!

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy