Modnie i wygodnie. Przygotowujemy dziecko do rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Początek nowego roku szkolnego budzi wiele emocji. Rozmowy o tym, co czeka debiutanta, czego może spodziewać, wybór tornistra, piórnika, zakup wyprawki... Dzieje się! Aby nie dać się ponieść chęci kupna „wszystkiego” i biegać po kilku sklepach, warto iść na zakupy przygotowanym. Jak skompletować artykuły szkolne, aby były praktyczne i modne? Podpowiadamy!
Podczas przygotowań do pierwszego września pamiętajcie,  że  szykowanie wyprawki i szafy ucznia to też świetna okazja, by spędzić razem ciekawie czas. Nie traćcie go na wielokrotne wyprawy po różnych sklepach. W sieci  Carrefour znajdziecie wszystko to, co we wrześniu i kolejnych miesiącach będzie potrzebne. Niezależnie od tego, czy dzieci będą chodzić do szkoły, czy może szkoła przyjdzie do waszych domów w trybie zdalnym.
Czas na kompletowanie niezbędnych akcesoriów. Gotowi?

Co powinno się znaleźć w wyprawce?

Od czasu, gdy to my chodziliśmy do szkoły, sporo się zmieniło – na rynku jest zdecydowanie więcej plecaków do wyboru, kolorowe kredki i flamastry przyciągają wzrok swoją różnorodnością. I wreszcie same akcesoria pomocnicze, jak choćby pudełka śniadaniowe, sprawiają, że chce się pakować tornister. Jednak to, czego przede wszystkim potrzebuje uczeń, pozostaje niezmienne. Oto co powinno znaleźć się w wyprawce:

1: Tornister
Kręgosłup dziecka jest bardzo delikatny i podatny na deformacje, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Musi być dopasowany do wzrostu, wagi i wieku dziecka, powinien mieć usztywnioną tylną część, która będzie przylegać do pleców na ich całej długości: od ramion do odcinka lędźwiowego. Dzięki niej ciężar plecaka rozkłada się równomiernie. Zadbajmy również o przegródki. Dzięki nim zawartość plecaka nie przemieszcza się, a dziecku łatwiej jest znaleźć poszczególne przedmioty i utrzymać porządek. Zwróćmy także uwagę na jakość szwów, zamków błyskawicznych i elementów plastikowych. Dobre materiały to gwarancja bezpieczeństwa oraz trwałości plecaka.

Plecak oraz dedykowane nakładki kupisz tutaj:


I wreszcie najważniejsze – tornister musi podobać się dziecku. Kiedy już wybierzemy właściwy model, pozwólmy maluchowi zdecydować o kolorach czy wzorach i nie kręćmy nosem, gdy dziecko wybiera model z bohaterem ulubionej kreskówki. Ciekawym pomysłem może być plecak z wymiennymi nakładkami. W Carrefour znajdziesz duży wybór kolorowych tornistrów z różnymi motywami, również z bajek Disneya! W ten sposób – kupując kilka nakładek, możecie zmieniać wygląd plecaka co jakiś czas!

2: Piórnik
Kwestią podstawową przy wyborze piórnika jest wygoda. W przypadku najmłodszych bardziej sprawdzą się te z przegródkami lub gumkami, w których każda kredka i długopis będzie miała swoje miejsce. Dzieci rozpoczynające naukę w szkole dopiero uczą się i przyzwyczajają do konieczności utrzymywania porządku i pilnowania swoich rzeczy, więc takie rozwiązanie im to ułatwi.

3: Artykuły papiernicze
Nierzadko głowa boli na samą myśl o zeszytach, blokach czy wycinankach. Zastanawiamy się, nie tylko ile, ale również jakie wybrać. Nie taki wilk straszny, jak go malują! Wielu rodzicom szkoła przesyła listę niezbędnych materiałów. Będzie więc wiadomo, jakie pędzelki i rodzaje farb zakupić oraz czy istnieją wymagania dotyczące miękkości ołówków. Pozostaje tylko kwestia wyboru… Kolorowe flamastry, ołówki i artykuły papiernicze z bohaterami ulubionych bajek czy wymarzonym motywem są marzeniem wielu szkolnych i przedszkolnych debiutantów. Oferta sieci Carrefour jest niezwykle bogata, więc bez problemu uda się je tu je kupić!

4: Worek na buty
Obuwie na zmianę to nieodłączna część szkolnej wyprawki. Maluch spędza sporą część dnia w szkolnych murach, dlatego należy zadbać o komfort jego stópek. Wybierzmy buciki lekkie, przewiewne, wygodne i spakujmy je do wybranego przez malca woreczka.

Piórniki oraz inne akcesoria szkolne kupisz w atrakcyjnych cenach:

Podobnie będzie ze strojem sportowym. Dobrze jest właściwie go zapakować. I miejmy w pamięci fakt, że worek sportowy przydać się może nie tylko w czasie zajęć WF w szkole, ale również podczas treningów pozalekcyjnych czy rodzinnych wycieczek. 

5: Śniadaniówka i bidon
Choć maluchy często zjadają obiady na szkolnej stołówce, mała przekąska i własny napój to podstawa. A wiadomo, że z kolorowego pudełka smakuje inaczej. Samodzielnie wybrane sprawią, że maluch z uśmiechem sięgnie w szkolnej sali po drugie śniadanie.

Rozpoczęcie roku w dobrym stylu

W sieci sklepów Carrefour jakość, a co za tym stoi, komfort i bezpieczeństwo ucznia, idą w parze z szerokim wyborem, jeśli chodzi o wzory, kolory i motywy.

Rodzice jednak najlepiej wiedzą, że kompletowanie wyprawki to spory wydatek. Niezależnie od tego, czy robimy to po raz pierwszy, czy może tylko odświeżamy szkolny asortyment naszego dziecka. Dlatego do końca wakacji w sieci Carrefour za zakupy na kwotę równą lub przewyższającą 300 zł brutto, po uwzględnieniu wszystkich naliczanych bezpośrednio przy kasie rabatów, otrzymamy e-Bon w wysokości 30 zł na kolejne zakupy. Sprawdź szczegóły >>> KLIK.
Rodzicom, którzy robią zakupy szkolne z aplikacją, otrzymują 10% rabatu na zakupy przez cały sierpień. Więcej informacji na temat promocji >>> TUTAJ.
Gotowi na zakupy? Szkolny dzwonek już tuż tuż!

Artykuł powstał z udziałem marki Carrefour

Popularne tematy