GRY
 
 

Stylista dla niemowlaka i przedszkolaka coraz bardziej trendy

Ubrać córkę jak Suri Criuse, czy synka jak Alonso Mateo. Coraz częściej rodzice chcą, by ich dzieci idąc na przyjęcie wyglądały jak ikony stylu. W tym celu powierzają swoje pociechy w ręce stylistów.

fot. Facebook - oficjalny Fanpege Alonso Mateo

Najbardziej znane kilkuletnie ikony stylu

Moda na stylizacje dziecięce przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Od kilku lat cały świat obserwuje i zachwyca się stylizacjami dziś 7 - letniego Alonso Mateo, który dzięki mamie znanej stylistce zasłyną (mając 5 –lat) jako najmodniej ubrane dziecko na świecie. Mama przynosiła do domu pojedyncze sztuki ubrań z dziecięcych kolekcji najbardziej znanych projektantów i ubierała swojego syna. To miała być zabawa i sposób na przetestowanie znanych światowych marek, a okazało się, że kilkuletni syn podchwycił temat. Kilkulatek ma już swój własny wyrobiony styl.  Chłopiec zakłada na siebie ciuchy marek z najwyższej półki.  W swoim domu ma własną garderobę. Codziennie dopasowuje odzież i tworzy niezwykłe stylizację.
Rodzice z całego świata bacznie obserwują również stylizacje dzieci znanych gwiazd:  Suri Cruise, córki Kate Holmes i Toma Cruise’a. Dziewczynka również jest jedną z najmłodszych, ale najbardziej znanych fashionistek na świecie. Wiele mam z Polski zazdrości takiej dziecięcej garderoby w postaci skórzanych baletek, kaszmirowych sweterków, futer, kozaczków, pantofelków na obcasie, czy złotej biżuterii.  Suri kończy ledwie 7 lat, ale już pretenduje do miana ikony mody. Podobnie jak młodsza od niej Harper Seven, córeczka Victorii i Davida Beckhamów.
 
Polecamy: Czy interesujesz się moda dziecięcą? - test.

Redakcja poleca: Będzie córeczka? Weronika Rosati odpowiada [WIDEO]
Aktorka potwierdza informacje o ciąży i chętnie pozuje na ściance pokazując widoczny już ciążąwy brzuszek.

Styliści dziecięcy coraz bardziej popularni w Polsce

Dzieci Hollywood korzystają z porad dziecięcych stylistów. W Polsce również nie tylko dorośli korzystają z pomocy profesjonalistów. Coraz częściej rodzice powierzają fachowcom skompletowanie garderoby swoich maluchów. To ma być gwarancją, że dziecko będzie ubrane w najmodniejsze ubrania sezonu.
Fachowcy nie tylko pomagają rodzicom w zakupach, ale także wybierają gotowe zestawy ubrań dla maluchów. Tak dobierają garderobę, żeby dziecko miało gotowe komplety na każdą okazję.
– W tej chwili kompletuję garderobę dla dwójki dzieci: pięcioletniego chłopczyka i dwunastoletniej dziewczynki. Zgłosił się do mnie ich tato z prośbą o pomoc przed ważnym przyjęciem rodzinnym, bo chce zrobić niespodziankę żonie, która bardzo zwraca uwagę na to, jak dzieci chodzą ubrane. Natomiast on kompletnie nie ma o tym pojęcia – mówi  Małgorzata Przyłęcka, stylistka dziecięca.
Z pomocy fachowców w Polsce korzystają także pary, które dopiero spodziewają się dziecka. W takich sytuacjach, styliści pomagają skompletować wyprawkę.
– Cena takiej usługi mniej więcej zaczyna się od pięćdziesięciu złotych wzwyż. Wzwyż, to zależy od tego, czego rodzice ode mnie oczekują. Czy chcą, żebym z nimi robiła zakupy, żebym to zrobiła sama – wyjaśnia stylistka.
Coraz częściej, na zatrudnienie stylistów decydują się także sklepy z odzieżą dziecięcą. Dzięki temu rodzice mogą skorzystać z fachowej pomocy na miejscu, przy okazji zakupów.
Wypowiedź stylistki pochodzi z serwisu Lifestyle.Newseria.pl

Zobacz też: Top 7 dresów dla dzieci.


Doładuj
Przeładuj