Alfie Evans
fot. Kate James, Kayleigh/ FB Alfies Army

Mój cały świat. Kocham cię bardzo synku - napisała mama Alfiego Evansa. Walcz, mały Wojowniku!

Mama chłopca opublikowała film, na którym widać śpiącego Alfiego. Na zdjęciach chłopczyk się uśmiecha. „Pokonaj śmierć. Niech Twoja wola życia i miłość rodziców zwycięży”. „Walcz mały wojowniku” - piszą internauci. Ojciec chłopca jest wzruszony gestami solidarności, które płyną z całej Polski.
Katarzyna Pinkosz
Alfie Evans
fot. Kate James, Kayleigh/ FB Alfies Army
Kate James, mama Alfiego Evansa udostępniła film, na którym widać śpiącego chłopca. Mama gładzi go po buzi. Chłopiec nadal przebywa w szpitalu w Liverpoolu, gdyż wczoraj sąd apelacyjny odrzucił prośbę rodziców o zgodę na odtransportowaniu chłopca do szpitala dziecięcego w Rzymie.
 

Film o Alfim podbił serca internautów

Na opublikowanych zdjęciach chłopiec w czasie snu się uśmiecha. "Mój cały świat. Kocham cię bardzo mój synku" – napisała Kate James, mama chłopca. Film obejrzały już miliony osób.

 

Gesty solidarności płyną z całej Polski od kilku dni. Przed brytyjskimi ambasadami i konsulatami w Polsce ludzie zostawiają maskotki, świeczki, kartki z życzeniami. Wiele osób modli się za chłopca i jego rodziców, podkreśla też, że nie zgadza się z sytuacją, że decyzje o odłączeniu dziecka od aparatury medycznej mogą podjąć lekarze i sąd, mimo sprzeciwu rodziców (jest to możliwe w Wielkiej Brytanii).
Ojciec chłopca mówił dziś, że jest wzruszony gestami solidarności płynącymi z Polski. Podziękował za wsparcie osobom zgromadzonym przed szpitalem, a także prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który napisał wczoraj na Twitterze:
"Alfie Evans musi zostać uratowany! Jego odważne małe ciało po raz kolejny udowodniło, że cud życia może być silniejszy niż śmierć."

Redakcja poleca: Nowe ręce Zuzi: medyczny cud!
Operacja Zuzi Machety kosztowała 1,5 mln USD. Taką sumę udało się uzbierać - był pierwszy cud. Drugi: że Zuzia ma teraz... 10 palców u rąk. To medyczny cud.

Wsparcie dla rodziców Alfiego

W chwili, gdy rodzice tracą ukochane dziecko, każdy gest solidarności, współczucia, pomocy to ogromne wsparcie. 
Alfie jest nieuleczalnie chory. Rodzice nie zgadzają się z decyzją lekarzy i sądu o odłączeniu od aparatury medycznej. Chcą, by Alfie był przetransportowany do Rzymu, gdzie szpital dziecięcy zgodził się podjąć jego dalszego leczenia (najprawdopodobniej byłaby to wyłącznie terapia paliatywna: podawanie płynów, pożywienia, wspomaganie oddychania, zapobieganie cierpieniu chłopca). Wraz z chłopcem przez cały czas mogliby przebywać rodzice.
Po wczorajszej decyzji sądu i braku zgody na transport do Włoch, szpital w Liverpoolu miał przywrócić chłopcu leczenie paliatywne.
Zobacz także: Alfie walczy o życie wbrew lekarzom i decyzji sądu
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy