GRY
 
 

Moje czary – wystawa Franka

1.02.2012r., godz.17, Galeria Abrakadabra w Muzeum Zabawek i Zabawy będzie czarować, dzięki twórczości Franka Folgi.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Na wystawie będzie można zobaczyć kilkanaście prac o różnorodnej tematyce m. in. scenki rodzajowe, portrety, abstrakcje oraz instalacje. Prace wykonane są w różnej technice, znajdziemy tam akwarele, pastele, tusz, ołówek i kredkę.

Ulubionym bohaterem Franka jest Harry Potter, stąd też nazwa wystawy ,,Moje czary”. W pracach Franka często ta postać pojawia się i znika jak przystało na czarodzieja.

Uroczyste otwarcie nastąpi 1 lutego o godz. 17.00 w galerii Abrakadabra.

Franek ma 11 lat, od 4 lat uczestniczy w zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Jego prace są nietypowe, sam dobiera techniki i materiały, w swojej twórczości preferuje własne rozwiązania. Zaczynał od pasteli olejnych i powoli dojrzewał do poważnych technik i dużych formatów, teraz chętnie korzysta z piórka i tuszu. Swoje prace starannie wykańcza, dzięki temu także są wyjątkowe. Franek ma bogaty wewnętrzny świat i potrafi przelewać go na papier – mówi Joanna Biskup-Brykczyńska, nauczyciel plastyk z MDK i dodaje – jest kolorystą.

Wystawa potrwa do 18 marca 2012 roku.

więcej »
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj