Monika Kuszyńska
fot. ONS.pl

Monika Kuszyńska oddaje pokarm do banku mleka kobiecego. Brawo!

Gwiazda zdradziła, dlaczego zdecydowała się dzielić własnym mlekiem z innymi mamami. Warto przeczytać!
Milena Oszczepalińska
Monika Kuszyńska
fot. ONS.pl
Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, przyznała, że wspomaga Bank Mleka Kobiecego w Centrum Zdrowia Matki Polki. Dlaczego zdecydowała się na tę formę pomocy innym mamom? Przeczytajcie!

„Robię to w podzięce”

Piosenkarka zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest karmienie naturalne.  Starszego syna karmiła ponad rok, a półroczna córeczka wciąż jest na piersi. Nie było przeszkodą nawet to, że urodziła się jako wcześniak, wokalistka podawała jej własne mleko od początku. 

Choć gwiazda sama nie ma problemu z laktacją, wie, że niektóre młode mamy nie mają tyle szczęścia. Dlatego tak bardzo chce im pomóc i podzielić się tym, co najcenniejsze, czyli własnym pokarmem (mleko kobiece nazywane bywa „białym złotem”). Zdecydowała się na oddawanie mleka do banku, jak sama przyznaje, z wdzięczności za to, że jej dzieci są zdrowe.

Wokalistka brała niedawno udział w warsztatach dla mam karmiących. Mówiła tam: „Pomyślałam, że skoro wystarcza pokarmu dla mojej córeczki, podzielę się nim z innymi mamami. Wiem, ile stresu przynosi macierzyństwo, jak bardzo przeżywają kobiety, które nie mogą wykarmić swoich dzieci. A podzielenie się tym, co daje zdrowie naszym dzieciom, jest pięknym gestem. Ja robię to w podzięce. Za to, że moje dzieci są zdrowe, że mam to wielkie szczęście”.
Redakcja poleca: Jak mama wcześniaka może zadbać o laktację?
Nawet jeśli wcześniak na początku życia nie może ssać piersi mamy, można – i warto! – zadbać o laktację. Dzięki temu, kiedy maleństwo będzie już silniejsze, jego mama będzie gotowa przystawić je do piersi i nakarmić. Karmienie piersią może się udać, ale dla sukcesu bardzo ważne będą pierwsze godziny i dni po porodzie.

Jak jej się to udaje?

Monika zdradziła pewien sekret na temat tego, dlaczego jej laktacja jest tak duża, że jest w stanie część mleka oddawać do banku. Tym sekretem jest odpowiednio dobrany laktator. Gwiazda wyznała, że swój własny dostała z banku mleka i sprawdza się rewelacyjnie. „Działa błyskawicznie i może ściągnąć o wiele więcej pokarmu” – mówiła.
 

W sklepach i aptekach można znaleźć mnóstwo różnych laktatorów. Wybierz coś odpowiadającego twoim potrzebom. Sprawdź te modele:


Piosenkarka nie obawia się też, że długie karmienie zdeformuje jej piersi. Niestety wiele kobiet właśnie z tego powodu rezygnuje z karmienia naturalnego, ale nie ona. Przyznała otwarcie: „Ja mam duży dystans do fizyczności przez moje wszystkie przejścia zdrowotne. Nie jest to mój priorytet. Najważniejszym argumentem za karmieniem piersią jest dla mnie zdrowie moich dzieci”. Bardzo to cenimy i popieramy!

Źródło: fakt.pl [content:0_26695,0_21616,0_20031,0_19731:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy