Monika Mrozowska zdradziła patent na karmienie
fot. Instagram/monikakingamrozowska

Monika Mrozowska zdradziła swój patent na nocne karmienie. Dzięki tej metodzie budzi się WYPOCZĘTA!

Nieprzespane noce to koszmar wielu młodych mam. Monika Mrozowska pochwaliła się, że już dawno znalazła sposób na połączenie nocnego karmienia dziecka z zadbaniem o to, by zregenerować swój własny organizm.
Joanna  Biegaj
Monika Mrozowska zdradziła patent na karmienie
fot. Instagram/monikakingamrozowska
Monika Mrozowska niedawno po raz czwarty została mamą. Na swoim Instargramie często zamieszcza wpisy poświęcone macierzyństwu. Ostatnio podzieliła się z fankami swoim sposobem na przespanie nocy przy małym dziecku. Ten patent na karmienie malucha w nocy stosowała już przy swoim pierwszym dziecku. 

Strach przed niewyspaniem

Monika opisała, jak będąc już w pierwszej ciąży, bardzo obawiała się niewyspania. Odpowiednia ilość snu jest dla aktorki bardzo ważna, by mogła prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia.
„Pamiętam, że jak byłam w pierwszej ciąży, to JEDYNE czego się obawiałam w związku z pojawieniem się na świecie Karoliny, to były te wszystkie mrożące krew w żyłach historie o nieprzespanych nocach przez pierwsze miesiące (lata) życia dziecka… Dosłownie …spędzało mi to…sen z powiek. Zastanawiałam się jak ja, osoba która MUSI przespać minimum 6h w ciągu doby (a optymalnie 8), bo inaczej staje się… agresywna dla otoczenia, będę funkcjonować bez snu po kilku dniach!? A co dopiero… po kilkunastu miesiącach?” - napisała Monika.

Patent na przespaną noc

Monika zadziałała intuicyjnie, nakarmiła dziecko w półśnie i... ta metoda zadziałała!
„Położyłam Karolinę na moim łóżku obok siebie. W półśnie nakarmiłam ją na leżąco kilka razy w nocy, ale… obudziłam się stosunkowo wyspana i zregenerowana. Ten sam „patent” działał przez cały okres karmienia piersią WSZYSTKICH dzieci. Spanie z dzieckiem, w jednym łóżku, karmienie przez sen (i mój, i dziecka) wtedy gdy wyczuwałam kręcenie się „z głodu” tuż obok mnie, brak odbijania (dzieci jadły na tyle spokojnie i były do piersi przystawiane tak szybko, że nie płakały i nie łykały powietrza) i… poczucie bliskości”.

Sposób działa przy każdym dziecku Moniki

Monika dodała, że ten sposób stosuje także przy swoim najmłodszym dziecku:
„Czy to się zawsze sprawdza? Gwarancji nie daję, ale… Lucek w nocy też śpi ze mną. „Budzi się” (postękuje z zamkniętymi oczami) 2-3 razy w nocy, a ja …budzę się rano wypoczęta i pokojowo nastawiona do domowników (i oby już tak zostało)”.

Komentarze fanek

Okazało się, że taką metodę stosuje nie tylko Monika. U bardzo wielu mam także działa ten sposób: 

„Jakbym czytała o sobie, mam dokładnie tą samą metodę ❤️”

My też śpimy razem i karmimy się w ten sam sposób już ponad 8 miesięcy😍

„Pamiętam moje nocki z córcią identyczne a ona była super uwielbiała spać z mamitą ❤️”
 
„Też spałam z córką jak karmiłam ją piersia, synek karmiony piersia prawie 2 lata i też śpi ze mną ❤️❤️❤️najpiękniejszy czas ❤️”

[pisownia komentarzy oryginalna - przyp.red.]
 
Źródło: Instagram

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy