aplikacja monite
fot. materiały prasowe

Monite – aplikacja, która chroni przed groźnym zakupem

Aby uniknąć zakupu toksycznej zabawki czy szkodliwej żywności, wystarczy zainstalować na telefon aplikację Monite.
aplikacja monite
fot. materiały prasowe
Co pewien czas docierają do nas informacje o wadliwych produktach: trującej żywności, wybuchającej elektronice czy szkodliwych dla dzieci zabawkach. Jak się przed tym chronić i nie kupować czegoś, co stwarza zagrożenie dla zdrowia naszych rodzin? To proste!

Groźne buble

W 2019 roku instytucje rządowe aż 172 razy informowały o szkodliwych produktach, które trafiły na rynek i do konsumentów. Wśród nich było 18 niebezpiecznych zabawek, 26 produktów spożywczych nienadających się o jedzenia, 41 farmaceutyków i aż 53 produkty motoryzacyjne. Dla wielu osób oznaczało to konieczność zwrotu szkodliwych produktów, a to drażni, zabiera czas i kosztuje. To i tak mały problem w porównaniu np. do sytuacji, gdy już się zjadło coś, co nigdy nie powinno było trafić na sklepową półkę, a zwłaszcza do ludzkiego żołądka...

Zobacz także: Zabawiając niemowlę smartfonem szkodzisz mu

W tym roku już 80 produktów wzbudziło zastrzeżenia co do bezpieczeństwa ich użytkowania czy spożywania. Dlatego każdemu, kto chce być na bieżąco i unikać szkodliwych towarów, przyda się aplikacja Monite.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.

W czym pomoże Monite

Aplikację można pobrać na iPhone i telefon z systemem Android. Jej zaletą jest to, że na bieżąco i z różnych źródeł zbiera informacje o komunikatach ostrzegających przed zakupem wadliwych produktów. Użytkownik aplikacji otrzymuje też powiadomienia o nowych ostrzeżeniach.

Sprawdź: Jak robić bezpieczne zakupy w sieci

Aplikacja monitoruje komunikaty wydawane przez:
  • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów,
  • GłównyInspektorat Farmaceutyczny,
  • Główny Inspektorat Sanitarny,
  • międzynarodowe podmioty no. Wspólnotowy System Szybkiej Informacji (RAPEX).

aplikacja Monite

Monite jest bezpłatna i umożliwia w intuicyjny sposób przeglądanie ostrzeżeń z poszczególnych krajów i kategorii (m.in. żywność, zabawki, farmaceutyki, elektronika i motoryzacja). Istnieje także opcja udostępniania ostrzeżeń znajomym, co bardzo ułatwia wzajemne ostrzeganie się w ramach grup osób o podobnych potrzebach i zainteresowaniach, np. wśród rodziców.

 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy