wspólne sprzątanie z dziećmi - mama sprząta dzieci pomagają
fot. AdobeStock

Sprzątanie przy dziecku ułatwił mi... mop parowy!

Czy mopy parowe są lepsze i bezpieczniejsze do sprzątania przy dzieciach niż te klasyczne? Tak! Zdecydowanie! Sprawdź dlaczego!
Weronika Zagojska
wspólne sprzątanie z dziećmi - mama sprząta dzieci pomagają
fot. AdobeStock
Po co komu do sprzątania mop parowy? Czy to jakiś wymysł? Nie. Wszystkie mamy małych dzieci sobie je chwalą! Dlaczego? Bo maluchy (a i starszaki) potrafią zrobić bałagan w 3 sekundy, zaraz po tym jak się posprzątało. Bo rozszerzanie diety i karmienie dziecka w krzesełku powoduje, że... podłoga w kuchni musi dużo znieść.

Jak działa mop parowy?

Do mopa parowego wlewasz wodę. Mop ją podgrzewa i wytwarza na bieżąco gorącą parę. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć zalet czyszczenia na gorąco bez lania po podłodze dużą ilością wody z wiadra?
Redakcja poleca: Mydlany trick, czyli jak pozbyć się zarazków z małych rączek
Nowy rok szkolny, zaczynamy od powtórki z biologii. Wiecie, że małe, dziecięce rączki mogą pomieścić nawet 150 różnych gatunków bakterii? Nie wszystkie mają złe intencje, ale sporo z nich potrafi nieźle narozrabiać. Jak się pozbyć niechcianych zarazków? Antybakteryjne naturalnie.

Zalety używania takiego mopa

Poza tym gorąca para usuwa o wiele więcej bakterii i często nie musimy używać tak dużo szkodliwych detergentów. Mop parowy jest na tyle skuteczny, że nie potrzebuje wsparcia niezdrowej chemii. To bardzo dobre rozwiązanie przy dzieciach lub gdy ktoś w domu jest alergikiem. Poza tym takie sprzątanie mopem z parą jest o wiele wygodniejsze, nie trzeba dźwigać wiadra z wodą, a podłoga nie jest aż tak mokra po sprzątaniu i szybciutko można znowu po niej chodzić (nie mocząc skarpetek!).
 
Przy jakich typach powierzchni mop parowy sprawdzi się najlepiej? Najlepiej nim wyczyścicie wszelkie płaskie podłogi oraz ściany z płytek. Ręczne mopy lub mopy z odpowiednimi końcówkami świetnie umyją za nas okna. Jeśli model mopa ma dodatkowe funkcje - będziecie można także odświeżyć nim meble, tapicerkę w aucie albo i usunąć plamy na dywanie!
 


 
 
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi!

Wzmacniamy odporność