wspólne sprzątanie z dziećmi - mama sprząta dzieci pomagają
fot. AdobeStock

Sprzątanie przy dziecku ułatwił mi... mop parowy!

Czy mopy parowe są lepsze i bezpieczniejsze do sprzątania przy dzieciach niż te klasyczne? Tak! Zdecydowanie! Sprawdź dlaczego!
Weronika Zagojska
wspólne sprzątanie z dziećmi - mama sprząta dzieci pomagają
fot. AdobeStock
Po co komu do sprzątania mop parowy? Czy to jakiś wymysł? Nie. Wszystkie mamy małych dzieci sobie je chwalą! Dlaczego? Bo maluchy (a i starszaki) potrafią zrobić bałagan w 3 sekundy, zaraz po tym jak się posprzątało. Bo rozszerzanie diety i karmienie dziecka w krzesełku powoduje, że... podłoga w kuchni musi dużo znieść.

Jak działa mop parowy?

Do mopa parowego wlewasz wodę. Mop ją podgrzewa i wytwarza na bieżąco gorącą parę. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć zalet czyszczenia na gorąco bez lania po podłodze dużą ilością wody z wiadra?
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Zalety używania takiego mopa

Poza tym gorąca para usuwa o wiele więcej bakterii i często nie musimy używać tak dużo szkodliwych detergentów. Mop parowy jest na tyle skuteczny, że nie potrzebuje wsparcia niezdrowej chemii. To bardzo dobre rozwiązanie przy dzieciach lub gdy ktoś w domu jest alergikiem. Poza tym takie sprzątanie mopem z parą jest o wiele wygodniejsze, nie trzeba dźwigać wiadra z wodą, a podłoga nie jest aż tak mokra po sprzątaniu i szybciutko można znowu po niej chodzić (nie mocząc skarpetek!).
 
Przy jakich typach powierzchni mop parowy sprawdzi się najlepiej? Najlepiej nim wyczyścicie wszelkie płaskie podłogi oraz ściany z płytek. Ręczne mopy lub mopy z odpowiednimi końcówkami świetnie umyją za nas okna. Jeśli model mopa ma dodatkowe funkcje - będziecie można także odświeżyć nim meble, tapicerkę w aucie albo i usunąć plamy na dywanie!
 

Masz już mop parowy, czy zamierzasz go wypróbować? A może właśnie musisz kupić znacznie lepszy model? Poniżej nasze typy:  [content:0_26073,0_26061,0_26052,0_26051:undefined]
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy