PHYSIOMER Baby - spray do nosa
fot. materiały prasowe

Morska woda w wersji „baby”!

Katar i zatkany nosek to duży problem każdego maleństwa. Objawy przeziębienia powodują, że dziecko nie może spać, ma problemy z oddychaniem, jest rozdrażnione i płaczliwe. Szybką ulgę przyniesie mu spray do nosa na bazie izotonicznego roztworu wody morskiej PHYSIOMER Baby.
PHYSIOMER Baby - spray do nosa
fot. materiały prasowe

Małe dzieci wyjątkowo nieprzyjemnie odczuwają objawy przeziębienia. Nie potrafią jeszcze samodzielnie oczyszczać zatkanego nosa, a jednocześnie nie umieją sprawnie oddychać przez usta, co potęguje dolegliwości. Poza tym, ze względu na specyficzną budowę dróg oddechowych i niedoskonały układ odpornościowy, nawet lekkie przeziębienie może prowadzić do powikłań i poważniejszych chorób, np. zapalenia ucha. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie oczyszczać zatkany nosek już w początkowej fazie infekcji.
PHYSIOMER proponuje najmłodszym wariant Baby - jedyne w swoim rodzaju „serum z wody morskiej”, które zachowując stężenie minerałów zawartych w wodzie morskiej, utrzymuje pełnię ich bogactwa. Dzięki temu nie tylko szybko odblokowuje  i oczyszcza nosek, ale też wspomaga jego leczenie - dostarczając do niego wiele cennych minerałów, które mają działanie łagodzące, nawilżające, obkurczające i bakteriobójcze (m.in. miedź, mangan, cynk, magnez, żelazo i wapń).  

Bezpieczeństwo dla najmłodszych

Dzięki całkowicie naturalnemu składowi preparat charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem stosowania. Oczyszcza drogi nosowe w przypadku przeziębienia i zatkanego nosa, nawilża śluzówkę nosa, oraz zapobiega zapaleniu ucha i wtórnym infekcjom. Jest to produkt w 100% naturalny - bezpieczny nawet dla najmniejszych dzieci.
PHYSIOMER Baby jest dostępny w aptekach bez recepty:
 • oczyszczający spray do nosa - wyposażony w aplikator Comfort Tip, który zapewnia rozpylenie preparatu w postaci lekkiej, niedrażniącej nosek mgiełki. Spray można stosować w każdej pozycji dziecka od momentu narodzin. Preparat nie zawiera konserwantów ani gazów nośnych i jako produkt w 100% naturalny jest przyjazny środowisku.

Dlaczego PHYSIOMER?

Swoje działanie preparat zawdzięcza unikalnej formule izotonicznej na bazie wody morskiej pozyskiwanej w wybrzeży Saint-Malo we Francji. Aby woda morska mogła być zastosowana do nawilżania śluzówki nosa, trzeba zmniejszyć w niej stężenie soli - zazwyczaj uzyskuje się to poprzez rozcieńczanie. Skutkiem tego procesu jest jednak równoczesne zmniejszenie ilości dobroczynnych składników mineralnych naturalnie w niej występujących. PHYSIOMER sterylizuje i odsala wodę morską bez konieczności jej rozcieńczania – dzięki temu powstaje „serum z wody morskiej” zawierające ponad 80 cennych minerałów prosto z morza!

Jak sobie radzić z infekcją u malucha?

Polecamy też 10 zasad radzenia sobie z przeziębieniem u malucha:
 1. Regularnie oczyszczaj nosek - PHYSIOMER Baby możesz bezpiecznie stosować wielokrotnie w ciągu dnia, jak tylko słyszysz, że w nosie gromadzi się wydzielina i dziecko nie może swobodnie oddychać;
 2. Po wkropleniu PHYSIOMER Baby w jednorazowych ampułkach, unieś głowę dziecka (lub posadź je), tak aby rozrzedzona wydzielina mogła swobodnie wypłynąć z nosa;
 3. PHYSIOMER Baby w sprayu rozpyla preparat w postaci lekkiej mgiełki, więc nie musisz się obawiać, że strumień pod zbyt mocnym ciśnieniem uszkodzi błonę śluzową nosa albo aplikacja będzie bolesna dla dziecka; preparat nie zawiera gazu nośnego i jego aplikacja jest delikatna.
 4. Oczyszczaj nos zawsze przed karmieniem piersią lub butelką, tak aby w trakcie spożywania posiłku dziecko mogło swobodnie oddychać;
 5. Aby ułatwić zasypianie, oczyść nosek przed położeniem dziecka do łóżka i zadbaj o to, aby spało z głową wyżej niż reszta ciała - będzie mu  łatwiej oddychać;
 6. Dawaj dziecku dużo pić w ciągu dnia; niemowlęta przystawiaj do piersi częściej niż normalnie;
 7. Nie wierz mitom - płacz to naprawdę nie jest najlepszy sposób na rozrzedzenie i pozbycie się kataru, gdyż powoduje dodatkowy obrzęk nosa;
 8. Nawilżaj powietrze - w okresie grzewczym to szczególnie ważne;
 9. Staraj się unikać stosowania gruszek do nosa - zdaniem wielu lekarzy mogą powodować dodatkowe przesuszenie, a nawet uszkodzenie bardzo wrażliwej błony śluzowej nosa;
 10. Jeśli już musisz jej użyć, najpierw porządnie rozrzedź wydzielinę w nosie, aplikując PHYSIOMER Baby i dopiero po chwili delikatnie odciągnij jej nadmiar.
Więcej informacji o preparatach PHYSIOMER na: www.physiomer.pl

Physiomer to gama naturalnych preparatów poprawiających komfort oddychania,  oczyszczających i udrożniających zatkany nos. Cechują się one bezpieczeństwem i wygodą stosowania oraz wysoką skutecznością. W ofercie marki znajdują się preparaty dostosowane dla różnych grup wiekowych i potrzeb: dla niemowląt, dzieci i dorosłych, także dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Polecamy: Zatkany nos - 7 możliwych przyczyn
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy