GRY
 
 

"Moskitiera" w Kinie Pod Baranami

9.06.2011r. Czarna komedia absurdu, w której bohaterowie uwięzieni są w małym świecie, jaki sobie stworzyli.

logo
fot. Kino Pod Baranami
BARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek KINO POD BARANAMI zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu.

W reakcji na małżeński kryzys rodziców, 15-letni Luis przestaje mówić. Zaczyna znosić do domu bezpańskie psy i koty. Liczba zwierząt nieustannie rośnie, poważnie utrudniając życie katalońskiej rodziny, zmuszając jej członków do podjęcia niestandardowych kroków... W roli niemej babci Geraldine Chaplin. Postać grana przez Chaplin jest jak jeden z przygarniętych psów - jest jedzenie, jest picie, jest toaleta - na tym wspólne życie się kończy. "To był dla mnie trudny film. Chciałem połączyć w nim komedię i tragedię, aby oddać złożoność ludzkiego życia." - mówił w Karlowych Warach reżyser, Agustí Vila. Hiszpan śledzi losy zwyczajnej rodziny z klasy średniej. Portretuje męża ogarniętego kryzysem wieku średniego, żonę rozpaczliwie błagającą o bliskość, syna borykającego się z problemami dojrzewania. Pokazuje rozpad więzi, nieumiejętność budowania trwałych związków, niemożność wyrażania emocji. Tworzy satyrę na temat współczesnych związków międzyludzkich. 

Pod względem absurdalności i sytuacyjnego dziwactwa "Moskitiera" to dzieło niezwykłe. Reżyser z perwersji i irracjonalności stworzył nową wizję normalności, drwiąc sobie w ten sposób z ludzkich przywar i słabości.


Bilety tylko 10 zł

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27, Kraków
(12) 423 07 68

więcej»
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj