nie lubi być w ciąży
fot. Instagram/@rhiannon.abrahams

Mówi głośno, że nie lubi być w ciąży. Przełamuje tabu?

Ta kobieta mówi, że nie lubi być w ciąży. Czy tylko ona tak czuje? Wcześniej czuła się fatalnie z tym, że tak myśli, ale teraz twierdzi, że inne przyszłe mamy czują to samo.
Karolina Stępniewska
nie lubi być w ciąży
fot. Instagram/@rhiannon.abrahams
Czy lubiłyście – lub lubicie - być w ciąży? Rhiannon Abraham napisała na Instagramie, że nie lubi być w ciąży: nie lubi zmian zachodzących w jej ciele i organizmie, nie lubi hormonów ciążowych, czuje się miej niezależna. Próbowała pokochać bycie w ciąży, ale nie udało jej się i przez to czuła się, jakby była złą mamą już na etapie ciąży. Teraz jest w 26 tygodniu ciąży. Jeśli kobieta oczekująca dziecka nie lubi tego stanu, czuje się winna, jakby coś z nią było nie tak, jakby nie chciała tego dziecka. Boi się oceniania, więc nie mówi o tym głośno. Ale Rhiannon przełamała się i powiedziała o tym kilku mamom, okazało się, że nie ona jedna nie lubi być w ciąży. 

Zazdroszczę kobietom, które to uwielbiają

Przeczytajcie, co napisała Rhiannon:
 
 

26 & 16 weeks 😆 Honestly I don't 'love' being pregnant, all I want to say is "oh I love it it's so beautiful!" But it just doesn't feel that way (please don't get me wrong, I feel so grateful and blessed I can get pregnant) and I want nothing more than to love it, but I just don't. I don't like the changes, the hormones, the pain, not feeling as independent etc... I was afraid to say that to people because it seemed 'wrong' and I'm a little afraid to be saying it on here as well, but when I started being honest with some other mums, they opened up and it made me feel a lot better and normal! I almost felt like a bad mum already. If you are feeling this way, you are not alone, it's just not spoken about as much and all I'm doing now is sharing with you honestly about how I feel so hopefully I can make some other mums feel normal too Im jealous of women who love it! The only thing I LOVE is the feeling of this baby, every time I feel a kick or movement it feels 100 percent worth it all and makes me so happy! I just can't wait to meet you bubs! Keep cooking for now ♥️ 14 weeks to go ✨ #pregnant #26weeks

Post udostępniony przez Rhiannon Abrahams (Langley) (@rhiannon.abrahams)


"Naprawdę nie uwielbiam być w ciąży, ale chcę mówić 'Och, uwielbiam to! To takie piękne!'. Ale wcale tak nie czuję (nie zrozumcie mnie źle, proszę, jestem wdzięczna, że mogłam zajść w ciążę) i najbardziej na świecie chciałabym to uwielbiać, ale tak nie jest. Nie lubię tych zmian, hormonów, bólu, mniejszej niezależności itd. Bałam się powiedzieć to głośno, bo to wydaje się "złe" i trochę boję się powiedzieć to tutaj, ale kiedy zaczęłam o tym rozmawiać z innymi mamami, one otworzyły się przede mną i poczułam się lepiej i bardziej normalnie. Już prawie czułam się jak zła mama. Jeśli ty też się tak czujesz, nie jesteś sama. Po prostu nie mówi się o tym zbyt wiele i dzieląc się z tobą tym, co naprawdę czuję, mam nadzieję, że pomogę innym mamom poczuć się lepiej.

Zazdroszczę kobietom, które to uwielbiają. Jedyna rzecz, którą ja UWIELBIAM to czuć ruchy dziecka, za każdym razem, kiedy poczuję kopnięcie, wiem, że to było w 100 proc. warte tego i czuję się wtedy taka szczęśliwa". 
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.

Więcej kobiet myśli tak samo

O tym, że nie wszystkie uwielbiamy bycie w ciąży, bo tak nas stworzono, świadczą komentarze pod zdjęciem i wpisem zamieszczonym przez Rhiannon. Wiele kobiet napisało, że czuje się tak samo. Czasami powiedzenie tego głośno i przełamanie takiego tabu może przynieść ulgę. Ciąża nie zawsze jest miłym doświadczeniem, nie wszystkie czujemy się w niej dobrze, nie wszystkie kochamy nasze ciążowe ciała, ale nie oznacza to, że będziemy złymi matkami lub że nie chcemy dziecka. Nie znaczy to też, że nie jesteśmy wdzięczne za to, że zostaniemy mamami albo że na to nie zasługujemy.

A czy wy lubiłyście być w ciąży? Napiszcie nam o tym w komentarzach!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy