pozycja do porodu
fot. Natalia Roco Fotografa

Można rodzić na wiele sposobów!

To zdjęcie to kolejny krok naprzód w postrzeganiu porodu. Tradycyjne pozycje odejdą w zapomnienie?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
pozycja do porodu
fot. Natalia Roco Fotografa
Coraz więcej kobiet decyduje się rodzić z położną, coraz częstsze są porody w domu. W związku z tym pojawia się coraz więcej  możliwości dla ciężarnych, coraz śmielsze rozwiązania. Leżenie z nogami do góry na szpitalnym łóżku powoli odchodzi w zapomnienie.

Zdjęcie z tego porodu jest wyjątkowe pod względem bliskości. Kobieta siedząca okrakiem na partnerze, zwrócona do niego twarzą, to piękna współpraca, dająca rodzącej poczucie bezpieczeństwa. Pojawiają się jednak wątpliwości u niektórych mam. Czy dziecko nie upadnie na ziemię, czy położna zdąży chwycić dziecko we właściwym czasie? Wiele razy słyszało się o dzieciach, które w czasie porodu spadły na podłogę, co miało wpływ na dalsze ich życie. 

Przeczytaj: Gdańsk: dziecko wypadło położnej z rąk!fot. Natalia Roco Fotografa

Położna która przyjmowała ten poród wyznaje zasadę, że ta pozycja do porodu jest najlepsza, którą zaakceptuje w danej chwili rodząca. Jeżeli chce leżeć, nie ma problemu. Jeżeli chce siedzieć, też można tak zorganizować przyjście na świat jej dziecka,  żeby przyszła mama czuła się dobrze. 

Mama z fotografii uznała, że w pozycji siedzącej będzie jej najwygodniej, co ma swoje pokrycie w rzeczywistości, gdyż siła grawitacji będzie jej bardziej sprzyjać, niż w pozycji leżącej. Jest to pozycja do przemyślenia dla wszystkich ciężarnych.

Czy wy zdecydowałybyście się na taki poród?

Pozycje, w których poród boli mniej
Ty rodzisz, ty wybierasz pozycję!

 źródło: netmums
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy