Mrożony krem z czeremchy z kawałkami czekolady

Dla dziecka od 2. roku życia

Czas przygotowania do 40 min.

Poziom trudności średni

Black-Cherry-w-Chocolate.jpg
fot. mat. pras. Zdrowe Lody

Składniki

  • 2 łyżki śmietanki kokosowej i dodatkowo trochę więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba (z 400-gramowej puszki pełnotłustego mleka kokosowego)
  • 2 banany pokrojone
  • 11 szklanki owoców czeremchy drylowanych i pokrojonych, w odpowiednich porcjach
  • 85 g słodzonej syropem klonowym czekolady lub gorzkiej czekolady grubo pokrojonej

Przygotowanie

  1. Schłódź puszkę mleka kokosowego przez noc, nie poruszając jej, aby śmietanka oddzieliła się od wody kokosowej. Śmietankę zdejmij ostrożnie łyżką tak jak śmietanę ze zwykłego mleka (wodę kokosową zachowaj na inną okazję).
  2. W kielichu miksera umieść banany, szklankę owoców czeremchy i śmietankę kokosową. Miksuj, aż masa będzie gładka, zeskrobując co jakiś czas z brzegów. Jeśli zajdzie potrzeba, dodaj jeszcze odrobinę śmietanki.
  3. Przełóż masę do miski i wrzuć pozostałą porcję owoców czeremchy (1 szklankę). Przykryj miskę, wstaw do w lodówki, schłódź.
  4. Zamrażaj masę w maszynce do lodów zgodnie ze wskazówkami producenta, dodając czekoladę podczas ostatnich 5 minut ubijania. Najlepiej podawać natychmiast.

    Uwaga! Ze względu na niewielką ilość tłuszczu i zawartość wody w bananach deser bardzo twardnieje podczas zamrażania. Jeśli musisz zamrozić go po ubiciu, trzeba wyjąć go z zamrażarki około 20 minut przed podaniem (po wyjęciu z zamrażarki może stać się odrobinę wodnisty).


Przepis pochodzi z książki
Christine Chitnis „Zdrowe Lody”,
wyd. Znak


Zobacz też inne przepisy na lody dla dzieci

źródło: mat. pras. Zdrowe Lody

Dodatkowe informacje

- Przepis dla wegetarianina

Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Popularne tematy