GRY
 
 

Musical Tarzan, 6-10.03, Zabrze

Polska prapremiera musicalu „Tarzan”, z muzyką i słowami Phila Collinsa, to jedno z największych musicalowych widowisk w dotychczasowej historii tego gatunku w Polsce.

tarzan, musical, dom muzyki i tańca
fot. materiały prasowe
W 1999 roku na ekrany kin weszła animowana wersja „Tarzana”, wyprodukowana przez wytwórnię Disneya, do której muzykę skomponował Phil Collins. Z kolei musical „Tarzan”, będący jej adaptacją, miał światową premierę na Broadwayu w 2006 roku. Phil Collins wykorzystał w spektaklu największe przeboje pochodzące ze ścieżki dźwiękowej filmu, między innymi: „You’ll Be In My Heart” – utwór, za który w 2000 roku otrzymał Oscara w kategorii: najlepsza piosenka filmowa.
 
Na scenie Domu Muzyki i Tańca, oprócz utalentowanych, młodych aktorów, których wyłoniono w ogólnopolskim castingu, i wielu artystów doskonale znanych miłośnikom teatru muzycznego w naszym kraju, podziwiać można znakomitą choreografię oraz ekwilibrystyczne popisy grup gimnastycznych i akrobatycznych. Polską prapremierę „Tarzana” Gliwicki Teatr Muzyczny i Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu przygotowały przy wsparciu samorządów Gliwic i Zabrza.

„Idźcie - pobawcie się, przenieście w inny wymiar i wrócicie do beztroskich lat dziecięcych. W naprawdę robiącym wrażenie stylu” - „Polska Dziennik Zachodni”
 
„Bardzo dobry, zrealizowany z rozmachem spektakl familijny. (...) Wiele scen zapiera dech w piersiach” - „Rzeczpospolita”
 
Widzowie o „Tarzanie”:
 
„Tarzan - rewelacja!”
 
„Wspaniały spektakl...zachęcam do obejrzenia... to istny raj dla oczu... uszu... ciała... ducha... i SERCA...!!!!!!!”
 
„Byłem dziś, widziałem. Jestem pod wielkim wrażeniem :) Musical „Tarzan” w wykonaniu Gliwickiego Teatru Muzycznego to zdecydowanie jedna z największych i najlepszych produkcji tego typu przez ostatnie kilka(naście?) lat.”
 
„Byłam, widziałam, pokochałam i koniecznie chcę jeszcze raz! :-)”
 
„Pogratulować reżyserowi Tomaszowi Dutkiewiczowi i całej ekipie tak wspaniałego efektu końcowego (...) Gra aktorska znakomita! (...) Przepiękna scenografia, kostiumy oraz zaplecze techniczne (doskonale przygotowana dekoracja i gra kolorowych świateł dały wspaniały efekt). (...) Głupio tak chwalić, ale ani przez chwilę się nie nudziłem. Wspaniały musical! Kto nie widział niech śpieszy się po bilety na najbliższy seans, jeśli jeszcze są – na pewno nie pożałuje!”
 
„Było genialnie!”
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 
Bilety w cenie od 25 do 70 złotych do nabycia w kasach Domu Muzyki i Tańca, Zabrze ul. Gen. de Gaulle'a 17, tel. 32 271 66 22 i innych punktach oraz w sprzedaży internetowej, szczegóły: www.teatr.gliwice.pl i www.dmit.com.pl

Terminy spektakli:
 
6 marca 2013 /środa/ godz. 9.30 i 12.30
7 marca 2013 /czwartek/ godz. 11.00
8 marca 2013 /piątek/ godz. 11.00 i 19.00
9 marca 2013 /sobota/ godz. 18.00
10 marca 2013 /niedziela/ godz. 18.00
 

Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj