Kontrola rodzicielska
fot. AdobeStock

Musisz wyjść z domu? Iść do pracy? Nie możesz podjechać do rodziców? Zobacz na telefonie, co dzieje się z twoimi bliskimi

Będziesz dużo spokojniejsza z aplikacją, która pomoże ci dopilnować bezpieczeństwa całej rodziny. Szczególnie podczas pandemii.
Dominika Bielas
Kontrola rodzicielska
fot. AdobeStock
Musisz dopilnować dziecko, które zostaje samo w domu? Martwisz się o dziadków, do których tylko wozisz zakupy, a nie możesz normalnie zajrzeć do ich mieszkania? Masz niesforne zwierzaki, które uwielbiają się oddalać? Jeśli jeszcze chodzisz do pracy, to może być prawdę niełatwe, a wręcz z frustrujące. Ale jest sposób, by sobie pomóc. Czy wiesz, że są specjalne aplikacje, dzięki którym możesz zadbać o bezpieczeństwo całej rodziny?

Aplikacje lokalizacyjne

Każda mama codziennie ma wiele zadań, które sprawnie koordynuje: przedszkole, szkoła, zajęcia dodatkowe, zakupy, rachunki, a do tego nieraz musi znaleźć zagubionego kota i wykonać wiele innych zadań. Kobiety są w tym naprawdę świetne, ale teraz w czasie pandemii te zadania się zmieniły, a przez ograniczenia nie jest łatwo im podołać. Możesz jednak ułatwić sobie zadanie dzięki technologii. 

Technologia stała się niemalże stałym elementem naszego życia i zdecydowanie nie należy się jej bać, jeśli może nam to ułatwić życie. Wybierając dobrą aplikację lokalizacyjną, możesz w jednym miejscu przypilnować wiele spraw jednocześnie. Dzięki temu będziesz mogła monitorować sytuację, a co za tym idzie, będziesz spokojniejsza o bezpieczeństwo swoich bliskich. Aplikacja taka powinna być przede wszystkim prosta w obsłudze, intuicyjna i bardzo dokładnie określać położenie.

Aplikacja bez problemu powinna móc także wyświetlać dane z różnych urządzeń, takich jak smartwatche czy lokalizatory dla przedmiotów, czy zwierząt.
Na co jeszcze zwrócić uwagę? Ważne, by lokalizacja była precyzyjna. Dzięki GPS, GSM, Wi-Fi i BTS z bardzo dużą precyzją zlokalizujesz ludzi i przedmioty nie tylko na otwartej przestrzeni, ale i w budynku. Dobrze też by była możliwość nie tylko biernej obserwacji, ale i zapewnienia większego bezpieczeństwa przez systemy powiadamiania. Będzie to przydane, jeśli musisz zostawić dziecko same w domu i nie masz pewności, czy grzecznie tam zostanie. Funkcja ta sprawdzi się także podczas opieki nad osobami starszymi, które czasem tracą orientację w terenie. Lokalizacja sprawdzi się również w przypadku niesfornych zwierząt. Dostaniesz powiadomienie, jeśli strefa bezpieczeństwa zostanie opuszczona.

Dobrze, by aplikacja mogła się połączyć z monitoringiem. Dzięki temu w jednym miejscu będziesz mogła podejrzeć, co dzieje się u ciebie w domu lub ogrodzie.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy