GRY

Mapa atrakcji dla dzieci

Przepis na udane wakacje z dzieckiem? Mnóstwo atrakcji! Zamki, parki rozrywki, skanseny, rezerwaty zwierząt, czyli wszystko to, co sprawia, że nuda nie ma wstępu. Wybierz województwo, w którym znajduje się wasza urlopowa miejscowość, a my podpowiemy ci, dokąd się wybrać, by zrobić przerwę od plaży, gór czy jeziora.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
fot. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. To miejsce niezwykłe, w którym można się przenieść do krainy wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji – w świat wieczorynek.
Historia Muzeum Dobranocek zaczęła się od pomysłu Wojciecha Jamy – kolekcjonera, który przekazał latami gromadzone pamiątki miastu z intencją utworzenia muzeum samorządowego. W muzeum oprócz pamiątek związanych ze światem animacji można obejrzeć także przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci. Te z pozoru zwyczajne rzeczy budzą najwięcej emocji i wspomnień.
Wielbicieli zabawek zainteresują gry planszowe, losowe i zręcznościowe, karty, gry komputerowe, puzzle, zabawki mechaniczne i przytulanki a bibliofile odnajdą tu liczną kolekcję książek, komiksów oraz roczników czasopism, programy teatralne, plakaty kinowe i afisze teatralne. Kolekcjonerów z pewnością zachwycą: walory filatelistyczne: znaczki, stemple pocztowe, kartki pocztowe z kadrami z filmów oraz proporczyki i odznaki, plakietki na szpilce, broszki i przywieszki na agrafce oraz kolekcja numizmatów.
Muzeum Dobranocek
ul. Mickiewicza 13, Rzeszów
woj. podkarpackie
tel. 17 748-36-51
poczta@muzeumdobranocek.com.pl
http://www.muzeumdobranocek.com.pl
Wróć do mapy atrakcji