GRY
 
 

Muzeum zabawek i zabawy

Maluchy mogą miło spędzić czas bawiąc się w specjalnym kąciku zabaw pełnym klocków, lalek i samochodów. Starsze dzieci mogą pograć w gry planszowe i zręcznościowe.

wydarzenia
fot. Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach
Muzeum Zabawek i Zabawy to największe i najstarsze muzeum tego typu w Polsce, istnieje od 1979 roku. Mieści się w XIX-wiecznym budynku dawnych hal targowych. Gościom proponuje poznanie historii zabawek.

Dzieci spotkają nieznane i wyjątkowe zabytki, dla dorosłych to niejednokrotnie sentymentalne wspomnienia z własnego dzieciństwa. Muzeum dokłada wszelkich starań, by poza eksponatem, widz odkrywał także drzemiące w nim emocje. Wystawy prezentują zabawki historyczne, ludowe, zabawki współczesne stanowią ich doskonałe uzupełnienie.

Zwiedzanie muzeum jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale także samodzielnym odkrywaniem tajemnic zabawek. Zwłaszcza dzięki wystawom interaktywnym, na których widzowie mogą je nie tylko oglądać, ale także się nimi pobawić: ułożyć puzzle, zagrać w grę lub też wykonać replikę zabytkowej główki lalki.

Muzeum oferuje wiele ciekawych propozycji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, m.in. lekcje muzealne, warsztaty plastyczne, przeglądy filmowe, także inne spotkania hobbystyczne. Latem wewnętrzny dziedziniec zamienia się w mały plac zabaw.
Codziennie w południe z wieży zegarowej muzeum „wylatuje” świętokrzyska Baba Jaga.

Muzeum Zabawy i Zabawek
pl. Wolności 2
25-367 Kielce

Muzeum czynne codziennie oprócz poniedziałków 
w godz. 9.00 - 17.00 (okres letni), 8.00-16.00 (okres zimowy).
Ceny biletów: normalny – 9 zł, ulgowy – 5 zł, rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 20 zł
W niedziele obowiązuje opłata jednolita dla każdego w cenie biletu ulgowego.
Więcej »
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami