GRY
 
 

Muzyczne pejzaże – wczoraj, dziś, jutro..!?

17-18.10.2011r., Multimedialny koncert muzyki elektroakustycznej z wykorzystaniem instrumentów dawnych i współczesnych dla dzieci w wieku 9-12 lat.

logo, Centrum Sztuki Dziecka
fot. Centrum Sztuki Dziecka
17 października, godz. 11:00,
18 października, godz. 9.30 i 11.00,


Ten wyjątkowy koncert, stworzony specjalnie na Biennale Sztuki dla Dziecka, ukazuje, jak zmieniał się pejzaż dźwiękowy wraz z rozwojem cywilizacji, jak zmieniały się instrumenty, a w konsekwencji jak zmieniała się muzyka na przestrzeni wieków. Projekt ten rozwija i wciela w życie idee wybitnego kanadyjskiego kompozytora, twórcy i propagatora ekologii dźwięku, R. Murraya Schafera, który przez kilka lat był inspiratorem i opiekunem Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka. Poprzez serię skojarzeń dźwiękowych i wizualnych koncert buduje w odbiorcach wyobrażenie, w jaki sposób współczesna sztuka czerpie z tradycji i jakie są tego przejawy w formach artystycznych, integrujących różne dziedziny sztuki. Pokazuje także różnorodność i wielowymiarowość nowej muzyki, która dzięki technologiom interaktywnym umożliwia (poza refleksją i emocjonalnym przeżyciem) także radosną zabawę i wspólne muzykowanie.

autorka projektu, koordynator merytoryczny – Lidia Zielińska
kompozytor, opiekun techniczny – Rafał Zapała
wykonawcy – Szymon Jóźwiak, Daniel Koniusz, Weronika Partyka, Malwina Paszek, Paweł Prewencki, Oliwia Wronikowska, Rafał Zapała,
Marcin Zieliński, Lidia Zielińska
aktorka – Lucyna Winkel

Sala Błękitna Akademii Muzycznej,
Bilety na spektakle oraz koncert do nabycie w kasie CK Zamek od 3 października, w godzinach 13.00-19.00.

Czytaj też »
więcej »
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj