Zasady mycia rąk – do druku
fot. Fotolia

Mycie rąk – ściągawka do druku dla przedszkolaka

Mycie rąk, tak samo jak mycie zębów ma swoje zasady. Ucz ich swojego przedszkolaka – udowodniono, że odpowiednie mycie rąk zmniejsza ryzyko najczęstszych przedszkolnych infekcji: kataru i biegunki.
Sylwia Niemczyk
Zasady mycia rąk – do druku
fot. Fotolia

Czy wiesz, że mycie rąk zmniejsza o jedną trzecią ryzyko wirusowych infekcji oddechowych: kataru, przeziębienia a nawet zapaleń oskrzeli? To dlatego, że wiele wirusów wywołujących tego typu choroby dziecko wprowadza do organizmu, po prostu wkładając brudne dłonie do buzi. Tak samo jest z biegunkami – badania wykazały, że jeżeli tylko mylibyśmy dłonie odpowiednio często i według odpowiednich zasad, liczba biegunek u dzieci zmniejszyłaby się nawet o połowę!
Zobacz więcej: Jakie choroby przekazujemy sobie na dłoni?

A o jakie zasady mycia rąk chodzi? Przede wszystkim chodzi o czas – mycie rąk, tak samo jak mycie zębów, nie może być za krótkie. Powinno trwać przynajmniej pół minuty. Zawsze powinno odbywać się pod bieżącą wodą i zawsze z udziałem mydła. Ważna jest także sama technika – patrz poniżej.

Wydrukuj i powieś dziecku na łazienkowym lustrze!

Mycie rąk – jak myć ręce prawidłowo – ściągawka dla dziecka

Kliknij, żeby wydrukować:


Zasady mycia rąk do wydruku

Redakcja poleca: Miejsca, które bardzo lubią dzieci i...zarazki [WIDEO]
Są bardziej brudne niż publiczne toalety. Chcesz chronić dziecko przed groźnymi bakteriami? Poznaj 11 miejsc i przedmiotów uwielbianych przez dzieci, na których czai się mnóstwo zarazków.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy