GRY
 
 

Mysi domek. Sam i Julia

Mysi domek można oglądać od frontu, tyłu i z boku, a liczy on przeszło setkę pokoików, przejść, zakamarków wyposażonych w mnóstwo potrzebnych sprzętów.

książka od 2 roku życia

Mysi Domek. Sam i Julia
Karina Schaapman
Media Rodzina
Od 2. roku życia
Cena: 35 złZaczęło się od zabawki. Autorka projektu Karina Schaapman (holenderska aktywista społeczna) zbudowała domek z wielu kartonowych pudełek i papier-maché. W imponujących drobiazgowością wnętrzach – setka pokoi, zakamarki, stryszki schowki, przytulne kąciki (użyła tkanin z lat 50., 60. i 70.). W trakcie tworzenia wnętrz w głowie Schaapman rodziły się historie mieszkańców "Mysiego domku" – taka jest geneza opowieści o miejscu życia wspólnoty, które są dopełnieniem do fotografii, tworzących tutaj materiał ilustracyjny.

Autorka pokazała miejsce nostalgiczne, przytulne i sielankowe, w sam raz, by zamieszkać tam mogły rodziny, zarówno te pełne i wielopokoleniowe (rodzinka Sama), jak i te "po przejściach" (których się zaledwie domyślamy), a więc składające się tylko z mamy i dziecka, w tym przypadku – rezolutnej Julii. Sam i Julia to nieodłączni przyjaciele. Jedno ma to, czego nie ma drugie – pisze autorka – i wszystkim się ze sobą dzielą. I może właśnie dlatego nieśmiały Sam (...) z Julią robi rzeczy, których sam nigdy nie ośmieliłby się zrobić (...) Wśród tych rzeczy na pewno jest buszowanie po domu i odkrywanie jego tajemnic, ale także zwykłe sprawy: wizyta w cukierni, pranie, a nawet świętowanie szabatu. Mikroskopijnej wielkości meble, instrumenty, zabawki, garnki tworzące świat tego domu są dopieszczone w najdrobniejszym szczególe, autorka zadbała nawet o krosty od ospy, wyhaftowane czerwonymi koralikami na pyszczku chorej myszki.
Katarzyna Kubisiowska
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj