Joey Salads w eksperymencie społecznym - Porwanie dzieci
fot. screen z youtube

Myślisz, że twoje dziecko jest bezpieczne? One też tak myślały

Ten eksperyment pokazał, że wystarczy kilka sekund i twoje dziecko zachowa się w ten sam sposób.
Małgorzata Malinowska
Joey Salads w eksperymencie społecznym - Porwanie dzieci
fot. screen z youtube
Siadasz na ławeczce, a twoje dziecko bawi się beztrosko na placu zabaw. Spokojnie wyciągasz gazetę, książkę, grasz na telefonie. Jesteś pewna, że dziecko jest bezpieczne i cały czas masz je pod kontrolą. Ale czy na pewno?

Znany vloger Joey Salads przeprowadził szokujący eksperyment i pokazał rodzicom, jak ufne są ich dzieci i wystarczy kilkanaście sekund, żeby dziecko odeszło z całkowicie obcym mężczyzną.

Na co udało się skusić dzieci?

Salads rozpoczyna eksperyment: podchodzi do rodziców siedzących na ławce przy placu zabaw i informuje, że przeprowadza eksperyment społeczny na temat porwań dzieci i czy chciałyby wziąć w nim udział. Kiedy rodzice wyrażają zgodę i wskazują swoje dziecko, mężczyzna podchodzi do malucha i pokazuje mu słodkiego, małego pieska, daje mu pogłaskać i pyta, czy chce obejrzeć więcej piesków. Każde z zaczepionych dzieci, bez zastanowienia dało mężczyźnie rękę i nie oglądając się na mamę poszło z nieznajomym.
To co zobaczyły mamy, zatrwożyło je, bo przecież nieraz powtarzamy swoim dzieciom, że nie wolno rozmawiać, nic brać, a tym bardziej odchodzić z kimś obcym.
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.

Zobacz fim:Amerykanim, który do tej pory znany był z wkręcania ludzi na ulicy, tym razem postanowił wykorzystać swoją popularność w szczytnym celu.

Ten eksperyment powinien wyczulić nas na zagrożenia jakie wkoło czają się na nasze dzieci oraz, jak łatwo jest wzbudzić zaufanie każdego dziecka.

Zobacz także: Jak nie zgubić dziecka
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy