Pilne: wycofane leki
fot. Adobe Stock

MZ wydało nowe obostrzenia. Obowiązkowe maseczki na powietrzu w kolejnych regionach!

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o konieczności wprowadzenia nowych restrykcji w walce z pandemią. Ograniczenia dotyczą m.in. liczby gości na weselach i działalności lokali gastronomicznych.
Milena Oszczepalińska
Pilne: wycofane leki
fot. Adobe Stock
Minister zdrowia zapowiedział, że w związku z nową strategią walki z przybierającą na sile pandemią koronawirusa, zostają wprowadzone zwiększone restrykcje. Nie dotyczą one jednak całego kraju, ale najbardziej zagrożonych terenów, czyli tych znajdujących się w strefie żółtej lub czerwonej.

Ograniczenie działalności lokali gastronomicznych

Wszystkie lokale gastronomiczne, które znajdują się na terenie czerwonej strefy, zgodnie z informacją ministra Adama Niedzielskiego, mogą być czynne wyłącznie do godz. 22. Lokale działające w pozostałych strefach na razie mogą funkcjonować tak, jak dotychczas.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Ograniczenia liczby osób na weselach

Jeżeli chodzi o dozwoloną liczbę uczestników wesel, to została ona zmniejszona w całym kraju. Od teraz w strefach czerwonych będzie mogło być tylko 50 osób na weselach, w strefach żółtych 75, a w zielonych 100 (a nie 150, jak do tej pory).

Wracają obowiązkowe maseczki na powietrzu

We wszystkich przestrzeniach publicznych, czyli również na świeżym powietrzu znowu obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Dotyczy to regionów znajdujących się w strefie żółtej i czerwonej.
 
Resort zdrowia poinformował też o aktualnym stanie epidemicznym w Polsce. Liczba nowych przypadków koronawirusa wynosi 1326, liczba przypadków śmiertelnych to 30. Liczba zakażonych w całym kraju wynosi niecałe 90 000.

Źródło: dorzeczy.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy