GRY
 
 

Na kim powinny wzorować się nasze córki? – Nowe życie starych lalek (część 2)

Wendy Tsao zmienia wyfiokowane lale w silne kobiety, które mają większe ambicje niż prezentowanie światu perfekcyjnego makijażu. Lubimy to!

Mighty dolls - Jane Goodall
fot. Wendy Tsao
Pamiętacie Sonię Singh, która w ramach projektu Tree Change Dolls zmienia stare lalki tak, że przestają wyglądać jak królowe podmiejskich dyskotek i po metamorfozie stają się podobne do zwykłych, pełnych wdzięku dziewczynek z sąsiedztwa


 

Dziewczynki chcą być takie, jak ich lalki

W ślady Soni poszła Wendy Tsao. Zrobiła jednak coś więcej: przeobraża wyfiokowane lale w drapieżnym makijażu w postaci silnych, ambitnych, inteligentnych kobiet, które stały się sławne nie ze względu na efektowny wygląd,  ale dlatego, że zrobiły dla świata coś ważnego. 

– Kocham to co robisz! Dziękuję za to, że  pomagasz dziewczynkom  widzieć siebie i swoją przyszłość w lalkach.  Jakie wspaniałe wzory do naśladowania – pisze jedna z internautek zachwyconych pracami Wendy.

Oto kobiety, które zainspirowały Wendy oraz lalki przed metamorfozą i po niej. 


Jane Godall,  słynna badaczka szympansów, specjalistka w dziedzinie prymatologii, etologii i antropologii.Malala Yousafzai –  młodziutka pakistańska działaczka na rzecz praw kobiet,  zwłaszcza na rzecz ich prawa do nauki, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla.Roberta Bondar, pierwsza kanadyjska astronautka.Waris Dire – modelka, pisarka, ambasadorka ONZ, walcząca o zniesienie rytuału obrzezania o kobiet w Krajach Trzeciego Świata.Frida Kahlo – meksykańska malarka słynąca z niesamowitych autoportretów.J.K. Rowling angielska pisarka, autorka serii Harry Potter.


Polecamy także: Lalki, które noszą okulary i nie są chude
 
Redakcja poleca: Jak zrobić girlandę z butelek
Szukasz taniego i efektownego pomysłu na dekorację przyjęcia dla dzieci? Mamy dla ciebie rozwiązanie - girlanda z butelek. Zobacz sama jak prosto ją zrobić.

Wendy Tsao i maskotki

O Wendy Tsao i jej Child's Owbn Studio także już kiedyś pisaliśmy. Artystka zajmowała się wcześniej szyciem maskotek uszytych dokładnie według dziecięcych rysunków.  Oto jedna z jej  prac:Przeczytaj także:  Lalki Barbie na płaskim obcasie

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj