Klub Łaźnia
fot. materiały prasowe

Masaż na stres i ból kręgosłupa w ciąży - poznaj ofertę Klubu Łaźnia

Ciąża to wyjątkowy czas. Ciało zmienia się, a o samopoczuciu decydują hormony, które niekiedy wymykają się spod kontroli. Potrzebujesz odprężenia? Poznaj ofertę Klubu Łaźnia.
Klub Łaźnia
fot. materiały prasowe
Rosnący brzuszek w ciąży zwiększa obciążenie organizmu, wpływając na pogorszenie postawy ciała, a to z kolei wywołuje uciążliwe dolegliwości bólowe kręgosłupa. Drugi i trzeci trymestr ciąży (z wyjątkiem ostatniego miesiąca) to idealny i bezpieczny czas, aby zadbać o siebie i podarować sobie chwilę relaksu.

Masaż na stres w ciąży – poznaj ofertę Klubu Łaźnia

Warszawski Klub Łaźnia to kameralne, przytulne miejsce, które oferuje przyszłym mamom masaż ciążowy o zbawiennym działaniu! Czujesz się zestresowana? Zmęczona? Niewyspana? Oddaj się w ręce doświadczonej masażystki/fizjoterapeutki, która dzięki swoim kwalifikacjom i umiejętnościom pomoże Ci poczuć się wyjątkowo. 

Odpowiednio dobrana pozycja w trakcie masażu tj. pozycja leżenia na boku, z poduszką umieszczoną pod głową i kształtką pomiędzy zgiętymi stawami kolanowymi zapewni komfort. Specjalistyczna technika masażu:
  • pozwoli zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe,
  • usprawni krążenie,
  • złagodzi dolegliwości bólowe kręgosłupa,
  • uspokoi i niezwykle odpręży.
Systematyczność stosowania masażu jest gwarancją efektywności terapii. Niekiedy wystarczy jedna wizyta aby uzyskać równowagę psychofizyczną, ale seria składająca się z ok. 8 zabiegów stosowanych raz w tygodniu wpłynie na usprawnienie pracy układu limfatycznego, a tym samym całkowicie zredukuje pojawiające się obrzęki kończyn dolnych.
 


Warto podkreślić duże znaczenie rodzaju kosmetyków stosowanych podczas masażu. Faworytem wśród najlepszych jest naturalny nierafinowany olej kokosowy! Zabieg zapobiega powstawaniu rozstępów, doskonale nawilża, łagodzi i regeneruje skórę. Jego aromaterapeutyczne właściwości pozwolą głęboko się zrelaksować, a także odbudować siły witalne. 

Oprócz klasycznego masażu ciążowego polecana jest również Refleksologia stóp. Kiedy maluch w brzuchu rośnie, utrudniona jest prawidłowa praca narządów wewnętrznych kobiety ze względu na zwiększony na nich ucisk. Tego rodzaju terapia zapobiega dolegliwościom związanym z zaistniałymi dysfunkcjami i reguluje zachodzące procesy.

Miłego relaksu w Klubie Łaźnia!
 
 

Zobacz też: Rwa kulszowa w ciąży 
Redakcja poleca: Szczepienia – przed jakimi chorobami chronią? [WIRTUALNE WARSZTATY]
Gruźlica, błonica, tężec, krztusiec, polio to choroby, które dzięki szczepieniom obowiązkowym prawie udało się wyeliminować. Czy to oznacza, że już nigdy nie wrócą? Jak się objawiają i jakimi powikłaniami grożą? Dowiesz się tego, uczestnicząc w bezpłatnych wirtualnych warsztatach, na które zapraszamy wraz z dr n. med. Anetą Górską-Kot, pediatrą.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy