Bliźnięta mające dwóch różnych ojców
fot. AdobeStock

Na świat przyszły bliźnięta mające dwóch różnych ojców! Taki przypadek zdarza się raz na 10 mln urodzeń

Mężczyzna, który dowiedział się, że jest ojcem tylko jednego z narodzonych dzieci, musiał być bardzo zaskoczony. W jaki sposób prawda wyszła na jaw?
Milena Oszczepalińska
Bliźnięta mające dwóch różnych ojców
fot. AdobeStock
Do tego bardzo nietypowego zdarzenia doszło w Chinach. Jeden z mieszkańców Pekinu tuż po porodzie swojej żony dowiedział się, że jedno z bliźniąt dwujajowych, które przyszły na świat, nie jest jego dzieckiem. Prawda wyszła na jaw, ponieważ w Chinach badanie DNA noworodków jest standardową procedurą.

To zdarza się raz na 10 mln urodzeń

Pekiński lekarz Deng Yajuna zaznaczył, że urodzenie bliźniąt, które mają dwóch ojców, jest możliwe, choć zdarza się niezwykle rzadko. „Przede wszystkim, organizm kobiety musi wyprodukować dwa jajeczka zamiast jednego. Po drugie, kobieta musi mieć stosunek z dwoma mężczyznami w naprawdę krótkim czasie. Wtedy takie zjawisko jest możliwe” – wyjaśnił lekarz w wywiadzie udzielonym dla „China News Weekly”.

Zobacz także: Zapłodnienie, czyli jak powstaje życie
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Plemniki są w stanie przetrwać do 7 dni w ciele kobiety

Zdrowe i silne plemniki mogą przeżyć nawet tydzień w organizmie kobiety. Wówczas, jeśli zostaną wytworzone dwa jajeczka, istnieje szansa, że zostaną zapłodnione oba, nie w tym samym czasie. Zjawisko takie nazywa się nadpłodnieniem lub superfekundacją. Co prawda dochodzi do niego niezwykle rzadko, bo jedynie w 5 proc. wszystkich przypadków, ale nie jest zupełnie niemożliwe. Jak podaje profesor genetyki Paweł Kozioł, prawdopodobieństwo zapłodnienia dwóch jajeczek w niewielkim odstępie czasu wzrasta, jeśli dojdzie do współżycia z dwoma różnymi partnerami.

Źródło: onet.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy