GRY
 
 

Na takich poduszkach nie mogą spać dzieci!

Już trójka dzieci zmarła prawdopodobnie przez niewłaściwe użytkowanie popularnych wśród mam poduszek. 

fot. screen z 6abc
To straszna wiadomość, gdy poprzez złe użytkowanie produktów przeznaczonych dla matek i ich dzieci, umiera dziecko. 

Te poduszki zostały stworzone z myślą o karmiących mamach. Miały za zadanie pomagać mamom w ułożeniu dzieci w czasie karmienia. Niestety pomimo ostrzeżeń na opakowaniu, niektórzy rodzice postanowili wbrew zaleceniom producentów, pozostawić na nich śpiące dzieci.


Niemowlę leżące na dość wysokiej poduszce w czasie snu może się z niej zsunąć. Jego głowa pochyla się do przodu i broda łączy się z klatką piersiową. Ściśnięcie takie powoduje brak powietrza, a tym samym uduszenie. 


Dlaczego należy się bać obrzęku krtani?

Niemowlę nie jest w stanie podciągnąć się, nie ma wystarczającej siły by zmienić swoje położenie. Drzemka po karmieniu, może zakończyć się więc ogromną tragedią. 

Lekarze ostrzegają

Dziecko powinno leżeć w łóżeczku, czy kołysce na płaskiej powierzchni. Nie powinno mieć żadnych kocyków leżących przy twarzy, które mogłyby sobie w sposób przypadkowy i niekontrolowany zarzucić na twarz. Nie możemy zapominać o tak istotnych sprawach, które decydują o bezpieczeństwie naszych dzieci.
Korzystacie z poduszki do karmienia? Nie pozostawiajcie na niej śpiącego dziecka. Ostrzeżcie inne mamy! źródło: popsugar.com
Redakcja poleca: Wyprawka: karmienie – unboxing, recenzja mamy i taty
Dwa różne spojrzenia na produkty do karmienia najczęściej kupowane przy gromadzeniu wyprawki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając butelkę do karmienia czy wkładki laktacyjne.

Ocena (38 ocen)

4.1
Doładuj
Przeładuj