fot. screen z 6abc

Na takich poduszkach nie mogą spać dzieci!

Już trójka dzieci zmarła prawdopodobnie przez niewłaściwe użytkowanie popularnych wśród mam poduszek. 
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. screen z 6abc
To straszna wiadomość, gdy poprzez złe użytkowanie produktów przeznaczonych dla matek i ich dzieci, umiera dziecko. 

Te poduszki zostały stworzone z myślą o karmiących mamach. Miały za zadanie pomagać mamom w ułożeniu dzieci w czasie karmienia. Niestety pomimo ostrzeżeń na opakowaniu, niektórzy rodzice postanowili wbrew zaleceniom producentów, pozostawić na nich śpiące dzieci.


Niemowlę leżące na dość wysokiej poduszce w czasie snu może się z niej zsunąć. Jego głowa pochyla się do przodu i broda łączy się z klatką piersiową. Ściśnięcie takie powoduje brak powietrza, a tym samym uduszenie. 


Dlaczego należy się bać obrzęku krtani?

Niemowlę nie jest w stanie podciągnąć się, nie ma wystarczającej siły by zmienić swoje położenie. Drzemka po karmieniu, może zakończyć się więc ogromną tragedią. 

Lekarze ostrzegają

Dziecko powinno leżeć w łóżeczku, czy kołysce na płaskiej powierzchni. Nie powinno mieć żadnych kocyków leżących przy twarzy, które mogłyby sobie w sposób przypadkowy i niekontrolowany zarzucić na twarz. Nie możemy zapominać o tak istotnych sprawach, które decydują o bezpieczeństwie naszych dzieci.
Korzystacie z poduszki do karmienia? Nie pozostawiajcie na niej śpiącego dziecka. Ostrzeżcie inne mamy! źródło: popsugar.com
Redakcja poleca: Wyprawka: karmienie – unboxing, recenzja mamy i taty
Dwa różne spojrzenia na produkty do karmienia najczęściej kupowane przy gromadzeniu wyprawki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając butelkę do karmienia czy wkładki laktacyjne.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 38 głosy

Zobacz także

Popularne tematy