Relaks dla mamy
fot. AdobeStock

Wykończona? Na tę przyjemność powinna sobie pozwolić każda mama. Eksperci nalegają!

Mamy potrzebują regularnych masaży. Dzięki temu rzadziej będą popadać we frustrację. To naukowo udowodnione.
Dominika Bielas
Relaks dla mamy
fot. AdobeStock
Gdy kobieta staje się mamą, zaczyna swoją nową rolę, którą chce wykonać jak najlepiej, nie zapomina także że jest żoną, a także stara się sprostać oczekiwaniom jako gospodyni. Niestety większość mam zapomina, że jest nadal sobą i że musi dbać nie tylko o męża i dzieci, ale przede wszystkim o siebie. Już jakiś czas naukowcy stwierdzili, że w kryzysowej najpierw trzeba zadbać o siebie, a potem o innych. Porównali to do katastrofy lotniczej. Najpierw dorosły zakłada maskę tlenową sobie, a potem dziecku, w innym wypadku mu nie pomoże. Czas o krok dalej! Czas, by kobiety nauczyły się być dobre dla swoich ciał i siebie na co dzień.

Jeśli mama nie jest szczęśliwa, to nikt nie jest

Życie w nieustannym stresie sprawia, że uruchamiają się pierwotne reakcje, które można było obserwować w sytuacji zagrożenia u naszych przodków. W związku z tym wiele kobiet jest stale w fazie walki lub ucieczki. To prowadzi do tego, że kobieta staje się zmęczona, zrzędliwa, źle się czuje, a nawet może popaść w depresję. Przy tylu negatywnych emocjach nieuniknione jest negatywne oddziaływanie na bliskich.

Bycie czułym, troskliwym i miłym dla samego siebie wcale nie przychodzi kobietom łatwo. Znacznie częściej patrzą na siebie krytycznie lub obojętnie, a swoje potrzeby stawiają najniżej w hierarchii potrzeb całej rodziny. Tymczasem, eksperci zapewniają, że jeśli nauczą się dbać o swój umysł i ciało, przyniesie to korzyści dla całej rodziny.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Leczniczy masaż

Jak pozbyć się frustracji? Tu wkracza masaż. Na samą myśl robi się przyjemnie: aromat olejków, relaksująca muzyka i to cudowne odprężenie, tak przydałoby się to każdej mamie... potem większość pomyśli, nie mam na to czasu. Jednak warto wiedzieć, że masaż to coś więcej niż wizyta w Spa. Właściwości takiej przyjemności zostały udowodnione i każda mama powinna je sobie wziąć do serca.

Taki relaks zwiększa poziom serotoniny i dopaminy a te hormony wprawiają nas w dobry nastrój. Takiej przyjemności czujesz się dobrze przez cały dzień. Masaż pomaga uwolnić endorfiny, które łagodzą ból i również wprawiają w radosny nastrój. Skóra jest lepiej odżywiona, ale z organizmu szybciej usuwane są wszelkie produkty przemiany materii. Masaż jest jedną z najskuteczniejszych form stymulacji naturalnej zdolności organizmu do regeneracji i samouzdrawiania. To także jeden z najlepszych, naukowo dowiedzionych i skutecznych sposobów na odzyskanie zdrowia i urody.

Optymalny byłby godzinny masaż i nie myśl o tym, jak o egoizmie, ale jak o zadbaniu o siebie przed walką, którą toczysz każdego dnia. Czy wiesz, że pierwsze wzmianki o masażach pochodzą z papirusów egipskich, a zabiegi takie zalecali już starożytni filozofowie. Wiele badań potwierdza ich fantastyczne działanie dla ludzkiego organizmu. Pamiętaj, taka terapia wzmocni system odpornościowy, złagodzi napięcia mięśniowe i wprowadzi cię w wyjątkowo przyjemny stan.

Źródło: kitchenfunwithmy3sons.com, poradnikzdrowie.pl, mp.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy