zachowanie dziecka wg znaku zodiaku
fot. Adobe Stock

Przebiegłe, złośliwe, uparte? To wszystko przez jego znak zodiaku

Złe zachowanie dziecka może zależeć od jego znaku zodiaku. Zobacz, co cię czeka!
Agnieszka Majchrzak
zachowanie dziecka wg znaku zodiaku
fot. Adobe Stock
Twój maluch lubi robić histerię, bałagan i nie potrafi się skupić? Martwisz się, że popełniasz błędy wychowawcze i nie potrafisz nauczyć dziecka grzecznego zachowania? Nic z tych rzeczy! Wiele cech charakteru maluch ma już zapisane w momencie urodzenia!

Miesiąc urodzenia ma znaczenie!

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wielkie znaczenie dla osobowości twojego dziecka ma miesiąc, w którym je urodziłaś. To może wiele tłumaczyć w zachowaniu malucha, na które nie zawsze mamy wpływ.
Sprawdź, czego możesz się spodziewać po swoim dziecku na podstawie jego znaku zodiaku.

Wodnik (21 stycznia - 19 lutego)

Jeżeli twój maluch jest spod tego znaku, bardzo lubi dowcipkować, wygłupiać się i być zabawnym. Jest jedno, ale... lubi to robić kosztem innych. To dlatego, że sam nigdy do żartów nie podchodzi bardzo osobiście. Niestety takim zachowaniem twój mały Wodnik może dać ostro popalić swojemu młodszemu rodzeństwu.

Ryby (20 lutego - 20 marca)

Twoja Rybka jest bardzo towarzyska na co dzień, ale jak wstanie z łóżka lewą to lepiej zejść jej z drogi. Bywa emocjonalnie napięta i niestety dosyć długo potrafi trzymać uraz. Mogą przydać ci się talenty dyplomatyczne.

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Maluchy Baranki są niecierpliwe, działają impulsywnie, gdy rzeczy idą nie po ich myśli. Możesz mieć kłopot z opanowaniem sytuacji na placu zabaw, jeżeli inny maluch odmówi twojemu zabawki.

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Małe Byczki są wyjątkowo uparte i nieustępliwe, jeżeli już dojdzie do kłótni. Są twardym przeciwnikiem – na wszystko znajdą argumenty. Nie jest łatwo z nimi wygrać.

Bliźnięta (22 maja - 21 czerwca)

Jedną z najgorszych cech tego znaku jest zdolność do bycia przebiegłym, więc powinnaś już teraz zacząć myśleć, jak nie dać się przechytrzyć. Sprytnie wykorzystają twoją nieuwagę i np. popchną siostrę. Na pewno zauważą też, gdzie cichcem chowasz czekoladę na czarną godzinę.

Rak (22 czerwca - 22 lipca)

Przygotuj się na poważne wahania nastroju, szczególnie jeżeli maluch zbyt długo jest bez drzemki lub jedzenia. Małe Raczki są nieprzewidywalne emocjonalnie, jeżeli dopadnie je uczucie przytłoczenia.

Lew (23 lipca - 21 sierpnia)

Straszny bałaganiarz i bardzo nie lubi sprzątać po zabawie. Choćbyś nie wiem, ile razy o to prosiła, nie zrobi tego – Lewki są upartymi leniuszkami.

Panna (22 sierpnia - 23 września)

Chodząca perfekcja, dlatego nawet o milimetr nie odpuści, jeżeli coś ma być tak, jak sobie wymyśliła. Maluszki Panienki są bardzo mało elastyczne. Histeria murowana, jeżeli coś nie przebiega zgodnie z planem.

Waga (23 września - 22 października)

Mały roztrzepaniec, zapomina prawie wszystko i wszędzie. Kiedy już podrośnie, spodziewaj się co najmniej kilku dziennie spanikowanych połączeń telefonicznych pod tytułem: "Czy nie wiesz, gdzie jest moja gumka do włosów?"

Skorpion (24 października - 22 listopada)

Uważaj! Maluch może mieć mściwą naturę, a co gorsza jest też doskonałym planistą. Lepiej żyć z nimi w zgodzie.

Strzelec (23 listopada - 22 grudnia)

Mały Strzelec lubi spokój, dlatego źle się czuje zmuszany do reagowania w sytuacji, w których nie czuje się komfortowo. Unika konfliktów za wszelką cenę. Do tego stopnia, że możesz zacząć nabierać podejrzeń, czy w ogóle drzemią w nim jakieś silniejsze emocje.

Koziorożec (23 grudnia - 20 stycznia)

Urodzony pesymista, więc jeśli coś nie idzie po jego myśli, będzie długo nad tym rozpaczał.

Możesz wierzyć lub nie. Możesz potraktować ten opis z przymrużeniem oka, nie traktując go ze śmiertelną powagą. Chociaż może znajdziecie w nim ziarenko prawdy o swoich maluchach?

Źródło: popsugar.com
  [content:0_22415,1_4478,1_2439,2_1035:PsychologicalTest]  
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy