Pomysły na pyszne desery z budyniem w roli głównej!

Twoje dziecko nie przepada za produktami mlecznymi, a ty wiesz, że nabiał jest ważnym składnikiem jadłospisu maluchów? Wypróbuj nasze podpowiedzi deserów z pysznym budyniem Winiary.
Advertisement Nabiał i jego przetwory nie zawsze są lubiane przez dzieci. Tymczasem dietetycy twierdzą, że są szalenie ważne dla zdrowego rozwoju maluchów. Jak przemycać nabiał do diety dziecka? Jednym ze sposobów jest przygotowanie pysznego budyniu. 

Dlaczego nabiał jest ważny w diecie dziecka? 

Zdaniem dietetyczki Agnieszki Piskały mleko to ważny element w diecie każdego dziecka, ponieważ stanowi jedno z głównych i nieocenionych źródeł wapnia oraz innych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju i wzrostu.
Wapń to składnik mineralny, który:

  • bierze udział w prawidłowych procesach krzepnięcia krwi
  • zwiększa wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za prawidłowy metabolizm tłuszczy, a więc...
  • ...zapobiega nadwadze i otyłości
  • umożliwia prawidłowy wzrost kości
  • dba o odpowiednią mineralizację uzębienia

A wapń zawarty w mleku w postaci kazeinianu wapnia to jeden z najlepszych, łatwo przyswajalnych form tego pierwiastka występujących w naturze!

Jak przemycać wapń do jadłospisu malucha

Agnieszka Piskała proponuje... budyń! To doskonała alternatywa do podawania dzieciom mleka – krótka obróbka termiczna sprawia, że mleko zachowuje większość swoich wartości odżywczych, a dzięki możliwości wyboru różnych smaków i dodatków do finalnego posiłku, staje się on ciekawym urozmaiceniem diety dziecka.

Zobacz nasze wideo i poznaj ciekawe warianty mlecznych deserów na bazie budyniu Winiary! 


 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy