GRY
 
 

Nabór do Chóru Wrocławskiego Teatru Lalek

24.09.2011r., godz.12.00 Wrocławski Teatr Lalek zaprasza wszystkie śpiewające dzieci w wieku 7-15 lat na przesłuchanie, które odbędzie się na Scenie Kameralnej.

wydarzenia, Wrocławski Teart Lalek
fot. Paweł Kozioł
Czy twoje dziecko lubi śpiewać? Marzy, by wystąpić na teatralnej scenie przed szeroką publicznością? Czekamy właśnie na nie!

Chór będzie brał udział w spektaklu  "Pastorałka" (premiera w grudniu 2011). Zajęcia Chóru prowadzi prof. Ewa Grygar.

Chór Wrocławskiego Teatru Lalek odniósł wielki sukces po swoim pierwszym występie w przedstawieniu „Mała Pastorałka” - z tekstem Leona Schillera i graną na żywo muzyką Jana Maklakiewicza (premiera 22 stycznia 2011) - granym w Teatrze i Ratuszu. Dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność
i krytykę, a sam Chór stał się rozpoznawalny i zaistniał w świadomości wrocławian jako w pełni profesjonalny zespół artystyczny.

Chór Wrocławskiego Teatru Lalek powstał  we wrześniu 2008 z inicjatywy Dyrektora Roberto Skolmowskiego. Na początku jego istnienia przyjął on formę zajęć wokalnych z elementami rytmiki i zajęć teatralnych. Od września 2010 roku są to zajęcia skoncentrowane głównie na kształceniu głosu i słuchu u dzieci. W skład chóru wchodzą dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 15 lat.

Ideą funkcjonowania chóru jest przede wszystkich tworzenie profesjonalnej oprawy wokalnej i muzycznej do przedsięwzięć teatralnych  Wrocławskiego Teatru Lalek - ale nie tylko. Jego zadaniem ma być także reprezentowanie Wrocławskiego Teatru Lalek na różnego rodzaju festiwalach, koncertach oraz konkursach chóralnych , odbywających się w kraju i za granicą.
Oprócz kształcenia swojego głosu u boku profesjonalistów chórzyści Wrocławskiego Teatru Lalek mają możliwość poznania ciekawych ludzi oraz zaznajomienia się z pracą  i funkcjonowaniem Teatru. Dzięki regularnym zajęciom uczą się systematyczności, sumienności, odpowiedzialności za grupę i współdziałania w niej. Kształcą w sobie nie tylko poczucie własnej wartości, ale też rozwijają swoje zainteresowania oraz zdobywają nowe, ciekawe doświadczenia.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu:
w piątek, 17.00 -19:00 i w sobotę, 10:00 -12:00.
Koszt zajęć - 100 zł / 1 mies.

Kontakt:
Agnieszka Zwierzyńska, (71) 335 49 11, 12, 49; widownia@teatrlalek.wroclaw.plWięcej informacji »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj