Nacięli jej krocze, teraz walczy o odszkodowanie. Czy jej się uda?

To wydarzenie przejdzie do historii. Miało ono miejsce w 2013 r. w Kalifornii w jednym z tamtejszych szpitali. Podczas porodu lekarz, wbrew woli rodzącej, naciął jej krocze. Kobieta, która pragnie zachować anonimowość (nazwijmy ją Kelly), chce pozwać go za napaść i pobicie.
ciąża, szpital, podtrzymanie ciąży, badanie usg
fot. © Superingo - Fotolia.com

Kelly, tuż przed porodem, ostrzegła zespół medyczny, że była ofiarą gwałtu. Taka informacja jest niezwykle istotna, ponieważ u ofiar gwałtu poród może przywołać traumę związaną z poprzednim atakiem. Z takimi pacjentkami należy postępować bardzo ostrożnie, by nie wywoływać u nich dodatkowych niepotrzebnych cierpień. Niestety lekarz odbierający poród kompletnie to zignorował.   

"Natnę kroczę, bo jestem ekspertem"

Kobieta podczas porodu odczuwała narastający niepokój, chciała być o wszystkim informowana. Po jakimś czasie Kelly dostała znieczulenie zewnątrzoponowe, a jej nogi zostały ułożone i spięte w strzemionach. Po kilku próbach parcia, lekarz zadecydował, że natnie jej krocze. Pacjentka zapytała: "Dlaczego? Jeszcze nie próbowaliśmy wszystkiego".  
Gdy pojawił się kolejny skurcz, a główki dziecka nadal nie było widać, lekarz powtórzył informację, że natnie jej krocze, dodając: "Przesz, ale dziecko nie wychodzi i nie wyjdzie, bo nie ma miejsca. Natnę kroczę". Do tego również nakłaniały dziewczynę jej mama i pielęgniarka, mówiąc jej: "Zgódź się, nie martw się". Mimo to dziewczyna twardo upierała się przy swoim. Mówiła: "Nie. Nie tnij. Dlaczego?". Na co lekarz odpowiedział jej ze złością: "Po co pytasz "dlaczego"? Mam swój powód. Jestem ekspertem!", a potem nożycami zrobił 12 nacięć, nie wahając się ani przez chwilę. W efekcie urodziła dziewczynkę, która ważyła 6 funtów (około 2,7 kg).

Warto przeczytać: Czy nacięcie krocza jest konieczne?

Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wsparcie dla rodziców

Szykujemy wyprawkę