Polacy gorszą się widokiem na polskich plażach!
fot. Adobe Stock

Nagie dzieci – kontrowersyjny zwyczaj na plażach

Nagie dzieci pląsające po plażach są tematem, który już od dawna przewija się w dyskusjach. Rodzice mają odmienne zdania - dla jednych jest to w porządku i daje maluchom swobodę, inni z kolei uważają to za gorszący widok.
Joanna  Biegaj
Polacy gorszą się widokiem na polskich plażach!
fot. Adobe Stock
Lato, wakacje i plaże pełne ludzi, w tym również gołych dzieciaków. Niektórzy twierdzą, że taki widok i kontrowersyjny zwyczaj zdecydowanie nie powinny mieć miejsca w przestrzeni publicznej. Inni z kolei patrzą na to z przymrużeniem oka i dużym dystansem, a swoje podejście argumentują swobodą i budowaniem świadomości ciała u dziecka.

Większość jest przeciwna temu zwyczajowi

Zdania są podzielone, jednak zdecydowanie przeważają przeciwnicy gołych dzieci na plażach. Polacy zostali zapytani co myślą na ten temat w najnowszym badaniu. Aż jedna trzecia wśród wypowiadających się osób nie miała na ten temat zdania. Z pozostałej części respondentów przeważają osoby, których gorszy taki widok i jest przeciwna takiemu zachowaniu.
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.

To już kolejne badanie na ten temat

Nie jest to pierwsze badanie przeprowadzone na ten temat. Wyraźnie daje się zauważyć, że z każdym rokiem jest coraz mniej zwolenników gołych dzieci na plażach. Osób, która popiera zwyczaj tej swobody w kwestii nagości wśród dzieci jest aż o 3 % mniej niż w latach poprzednich.

Zmiany w polskim prawie?

Nie dziwi więc, że Polacy chcieliby zmian w polskim prawie, gdzie byłyby uregulowane zasady dotyczące stroju maluchów na plażach. Maja oni nadzieje, że temat zostanie podjęty przez osoby rządzące. Rodacy oczekują, że zwyczaj nagości u dzieci na plażach zostanie zakazany. Jedynie co trzecia osoba z badanych była innego zdania.

Źródło: o2.pl

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy