Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Warszawa lubi książki

Już wiemy, kto otrzymał Nagrodę Literacką m.st Warszawy za rok 2012 w kategorii "Literatura dziecięca - tekst i ilustracje". Jury postanowiło nagrodzić książkę wariacką, czyli...
Tatiana Audycka-Szatrawska
Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Do nagrody w ulubionej przez nas kategorii nominowano trzy książki: "Gdzie jest wydra? Czyli śledztwo w Wilanowie" Doroty Sidor oraz Aleksandry i Daniela Mizielińskich (Wydawnictwo Dwie Siostry), "XY" Joanny Rudniańskiej oraz Jacka Ambrożewskiego (Muchomor) oraz "Tajemnica Malutkiej" Anny Onichimowskiej i Agaty Dudel (Ezop). Zwycięzcą została książka  "Gdzie jest wydra?" - jej autorzy odebrali nagrodę 22 kwietnia.

Prof. Grzegorz Leszczyński, członek jury, znawca literatury dziecięcej: - "Gdzie jest wydra?" otwiera nadzieje na czytelnictwo młodego pokolenia. To książka, która nie tylko zaprasza czytelnika do środka, ale taka, w której czytelnik musi wraz z bohaterami skakać ze strony na stronę. I ilustracje - nie są piękne, są zachwycające. Są deformacją, prowokacją - tak jak i tekst. Śmiemy twierdzić, że książka będzie dla młodego pokolenia bardziej atrakcyjna niż gry komputerowe i wszelkie wirtualne szaleństwa.


O nagrodzie

Nagroda Literacka m.st Warszawy po raz pierwszy przyznano w roku 1926. Ostatni raz w 1938 r. Otrzymali ją m.in. Tadeusz Boy-Żeleński, Leopold Staff, Maria Kuncewiczowa. W okresie powojennym istniały w Warszawie nagrody o podobnym charakterze, nie było jednak konsekwencji ani w nazwie, ani w zasadach ich przyznawania. Dopiero w 2008 roku odwołano się do tradycji, a w tym roku odbyła się jej już szósta edycja. Nagrody przyznaje się w czterech kategoriach: "Literatura piękna - proza", "Literatura piękna - poezja", "Literatura dziecięca- tekst i ilustracje" oraz "Edycja warszawska".Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy