nagroda dla rodziców którzy odłożą komórki
fot. Adobe Stock

Darmowy obiad za telefon? Też tak chcemy

Poszlibyście do tej restauracji? Podoba się wam ten pomysł?
Agnieszka Majchrzak
nagroda dla rodziców którzy odłożą komórki
fot. Adobe Stock
To znak naszych czasów, że wszyscy gdzieś pędzimy, non stop „wisimy” na telefonach komórkowych i wpatrujemy się w ekrany smartfonów i tabletów. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, pracy, czy na ulicy. Także w restauracjach, w których dochodzi nawet do tego, że telefon staje się dla wielu ważniejszy, niż to co jest do jedzenia na talerzu. Ta restauracja wpadła na pomysł, aby to zmienić. Skuteczny?

Mamo odłóż komórkę

Badania pokazują, że dzieciom nie jest obojętne, ile rodzice spędzają czasu na korzystaniu z telefonów. Chcą, aby więcej czasu poświęcili na rozmowy z nimi. Popularna brytyjska sieć restauracji Frankie i Benny's zrobiła w tym celu badania i przepytała w związku z tym 1500 rodziców i ich dzieci.

Okazało się, że około 10 proc. z nich próbowało nawet ukryć telefon rodzica, aby zwrócić na siebie uwagę. Około 20 proc. dzieci stwierdziło, że rodzice wolą „siedzieć na swoich telefonach” niż rozmawiać ze swoimi dziećmi. Ponad 25 proc. rodziców przyznało się, że sięga po urządzenie podczas rodzinnych posiłków. 3 proc. robiło to w sytuacji, gdy ich dziecko mówiło o tym, jak spędziło dnień.

Sieć restauracji Frankie i Benny’s postanowiła coś z tym zrobić i zachęcić rodziców do spokojnego, rodzinnego posiłku. Znaleźli na to doskonały sposób: zaoferowali darmowy obiad.
Redakcja poleca: Rozmowy z dzieckiem o śmierci - film
Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci? Czy małe dziecko może zrozumieć dlaczego już nie zobaczy kochanej babci?

Włóż telefon do pudełka i porozmawiaj ze mną!

Między 29 listopada a 7 grudnia sieć restauracji wprowadzi ofertę, w ramach której rodziny decydujące się na zrezygnowanie z telefonu podczas obiadu, mogą liczyć na darmową porcję dla swoich dzieci. Sieć Frankie i Benny’s wprowadza ofertę na kilkanaście dni w formie pilotażowym, a jeżeli okaże się, że klienci faktycznie są nią zainteresowani, chciałaby wprowadzić ją na stałe. Sieć liczy 250 restauracji.
  [content:0_26393,0_26383,,0_15238,0_1225:CMNews]

Rodzice przychodząc do restauracji, będą mogli włożyć swoje telefony do specjalnie przygotowanego w tym celu pudełka. "Przyjrzeliśmy się różnym sposobom, w jaki moglibyśmy zachęcić ludzi do większego zaangażowania się przy stole, a okazało się, że dawanie rodzinom szansy na rozstanie się ze swoimi urządzeniami przez zaledwie kilka godzin to świetny sposób, aby dać im czas na spędzenie go z rodziną" - powiedział rzecznik restauracji Steve Dresser.

Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O!

– Dziecko, które widzi, że rodzic bardziej skupiony jest na smartfonie niż na nim, czuje się fatalnie! To oczywiste! – mówiła dla mamotoja.pl Beata Chrzanowska, psycholog dziecięcy. Chodzi o to, że chcemy żyć życiem wirtualnym, tym co się dzieje na FB, ciągle szukamy newsów. Nie potrafimy żyć tu i teraz. Coraz mniej potrafimy się słuchać, skupiać na potrzebach innych ludzi - dodała psycholog.

Wydawałoby się, że to żaden bohaterski czyn na kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt minut pozbyć się telefonu. W praktyce może się jednak okazać, że dla wielu osób jest to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Pomysł jest nietypowy i ciekawe, jaki przyniesie skutek? Myślicie, że darmowy posiłek dla maluchów to wystarczająca forma zachęty do odłożenia telefonu? Napiszcie swoje zdanie w komentarzach.

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:
 

Źródło: bbc.com, antyweb.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy