mam dość dobrych rad
fot. Fotolia

Najbardziej irytujące rady dla rodziców – znasz je?

Lubicie, gdy ktoś udziela wam rad? Zwłaszcza takich, które pozostają w strefie "pobożnych życzeń"?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
mam dość dobrych rad
fot. Fotolia
Nic tak czasem nie wkurza jak życzliwe rady i to od osób, które nie mają dzieci, albo są w zupełnie innej sytuacji. Niestety wiele osób czuje nieodzowną potrzebę dzielenia się z całym światem swoimi przemyśleniami i poczuciem, że są najlepszymi rodzicami.

Oto 6 najbardziej irytujących porad dla rodziców!

Mamy świadomość, że ich znacznie więcej!

1.    Nie karm dzieci w samochodzie, nie będziesz mieć bałaganu.
Jakże łatwo to powiedzieć, gdy jedziesz w dalszą drogę, a Twoje maluchy nie chcą spokojnie siedzieć z tyłu auta. Drożdżówka, paczka ciasteczek oraz paluszki, to produkty, które potrafią utrzymać je w radosnym nastroju przez dłuższy czas. 

2.    Twoje dziecko nie byłoby takim niejadkiem, gdybyś je przegłodziła.
Niektórzy wierzą w to, że jak wybredne dziecko nie zje kilka razy obiadu, czy kolacji i zazna głodu, wtedy przekona się do pewnych potraw i chętniej będzie zjadać posiłki. Która kochająca mama położyłaby spać dziecko, które płacze z głodu i prosi o kanapkę z ulubionym serkiem?

3.    Jeżeli naprawdę kochasz dzieci, nie będziesz zabierać ich na hamburgery i frytki.
No tak, takie jedzenie nie jest najlepsze. Ale czasem wyjście np. do McDonaldsa czyni dzień lepszym. Ty nie musisz gotować, dzieci dostaną obiad i nową zabawkę, pobawią się na placu zabaw, a ty możesz spokojnie z mężem wypić kawę. I jak z tego zrezygnować?

4.    Dzieci nie mogą zawładnąć twoim życiem!
Hmm... ciekawe jak ma to wyglądać? Mamy je zostawiać same w domu i chodzić na spotkania z przyjaciółmi? Mamy kupić sobie nowe spodnie, kiedy wiemy, że dzieci potrzebują buty? Dzieci to całe nasze życie. Gdyby nie były najważniejsze, to nawalilibyśmy jako rodzice.

5.    Nie rozumiem, dlaczego jesteś ciągle zmęczona?
To chyba nie wymaga komentarza...

6.    Miałam taki sam problem z psem. Musiałam mu po prostu pokazać, kto jest w domu panem.
No tak, dla kogoś kto nie ma dzieci, pies może pełnić rolę dziecka. Ale żeby porównywać ich do siebie? Wychowanie dziecka wymaga chyba więcej poświęcenia!
 
Takich cennych porad na pewno słyszeliście więcej. Piszcie w komentarzach, które Was denerwowały najbardziej! źródło: scarymommy
Redakcja poleca: Fałszywy niejadek: kto to taki? – film
Moje dziecko nic nie je! – takie zdanie brzmi dramatycznie, ale czy jest prawdziwe? Zdaniem dr Agnieszki Jarosz prawdziwy niejadek to rzadka rzecz w przyrodzie. Wielu małych niejadków bardzo lubi jeść i co więcej: je całkiem sporo. Tylko, że nie to, co trzeba.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy