Najdzielniejsza mała Min
fot. Materiały prasowe

Wydawnictwo Amber! Te książki kochają dzieci i rodzice na całym świecie!

Amberek zachwyca! Amberek pomaga przełamywać trudności! Amberek uczy przyjaźni! Amberek dodaje odwagi!
Najdzielniejsza mała Min
fot. Materiały prasowe
Po dzielnym pingwinku (Bądź dzielny, pingwinku), odważnym zajączku (Odwagi, zajączku), małym jeżyku, który po raz pierwszy wychodził na wielką przygodę (Wielka przygoda Jeżyka) i po tym, jak dowiedzieliśmy się, że Dziewczynki mogą wszystko, Amberek daje nam kolejną mądrą i pięknie ilustrowaną książeczkę.
 
Najdzielniejsza mała Min potwierdza, że dziewczynki mogą wszystko – i to nawet te najmniejsze!
Nikt nie jest zbyt mały, by dokonać wielkich rzeczy!


 
Utalentowana ilustratorka zaprasza nas do jedynego w swoim rodzaju, wyśnionego ogrodu, gdzie wśród zwierząt i pięknej roślinności wraz ze swoimi dzielnymi cioteczkami mieszka malutka Min. Cioteczki co wieczór opowiadają przy ognisku o swoich przygodach i niezwykłych wyczynach. Min zawsze zafascynowana słucha ich opowieści, ale trochę smuci się, bo myśli, że jest zbyt mała i nie dość dzielna… Ale pewnej nocy od sowy Min dowiaduje się o potworze.

Nagle okazuje się, że wszyscy potrzebują, żeby to właśnie Min pomogła im i uratowała przed strasznym stworem. Dziewczynka nie wacha się, choć nawet nie wie jak wielkie wyzwania czekają na nią. Potrafi nie tylko pomóc, uratować, ale i poznać, poskromić, oswoić, a nawet zaprzyjaźnić się z potworem, który okazuje się wcale nie taki straszny. A kim jest potwór? Przekonajcie się sami! I przeżyjcie z Min i jej cioteczkami, i wszystkimi mieszkańcami ogrodu wspaniałe kolorowe  przygody.

Nowość z serii Amberek wypełniają niezwykle oryginalne, nowoczesne magiczne kolory. To zadziwiające połączenie form i barw, które w przyjazny sposób uczy dzieci troski o innych, opieki nad zwierzętami. Subtelnie uczy odwagi i oducza lęku, który często potrafi być tylko wytworem wrażliwej wyobraźni dziecka.
 
Czyli jak zawsze w Amberku – przyjaźń i odwaga zwyciężają!
Co miesiąc szukajcie informacji o nowych książkach w serii na www.wydawnictwoamber.pl!
  
Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Amber
 
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Doładuj
Przeładuj